06:19 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Mokytoja, archyvinė nuotrauka.

  Kubilius: "Valdantieji padarė viską, kad mokytojų atlyginimai nedidėtų"

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Šiemet pirmą kartą šalies vidutinis atlyginimas pralenks mokytojų vidutinius atlyginimus

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Konservatorių frakcijos narys Andrius Kubilius penktadienio "Žinių radijo" laidoje "Opozicija", sveikindamas mokytojus su jų profesine švente, teigė, jog valdantieji padarė viską, kad mokytojų atlyginimai artimiausiu metu nebūtų didesni nei šalies vidutinis darbo užmokestis, rašoma Seimo pranešime spaudai.

  Liberalų sąjudis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Parlamentaras situaciją vertina kaip labai prastą Vyriausybės ir Švietimo ministerijos darbą. Mokytojų dienos proga tenka tik apgailestauti, kad pedagogai kenčia dėl, anot jo, visiškai atbulomis rankomis daromo darbo.

  Kubiliaus manymu, jau geriau Švietimo ministerija ir Vyriausybė nieko nebūtų dariusios, nei tokias pseudoreformas, kaip mokytojų etatinio apmokėjimo reforma.

  Seimo narys teigia, kad opozicija bandė ją stabdyti, bet valdantieji buldozeriu reformą priėmė, o dabar kenčia tie patys mokytojai.

  "Iki šiol visiškai nepagrįstai buvo sukelti lūkesčiai, kad vien tuos pačius pinigus perskirsčius ženkliai padidės atlyginimai. Jeigu turi tą pačią pinigų sumą ir ją kitaip perskirstai – kažkam padidės atlyginimai, o kažkam ženkliai sumažės. Pagal ką tie pokyčiai vyksta dabar – sunku suprasti," — sakė Andrius Kubilius.

  Mokytojų atlygio vidurkis išsivysčiusiose šalyse apytiksliai 25–30 procentų viršija vidutinius šalių atlyginimus.

  Pasak parlamentaro, mūsų šalyje buvo pasiektas toks lygis, kai 2009 metais mokytojų atlyginimai buvo 30 proc. didesni nei vidutiniai šalies atlygiai.

  Šiemet pirmą kartą šalies vidutinis atlyginimas pralenks mokytojų vidutinius atlyginimus. Kubiliaus įsitikinimu, valdžia padarė dar vieną didelę klaidą – buldozeriu priėmę ir mokesčių reformą, ženkliai sumažino mokesčius dirbantiesiems, bet dėl to sumažėjo biudžeto pajamos. Todėl per trejus metus beveik 2 milijardai eurų neatplauks į biudžetą.

  "Taigi turime situaciją, kai valdantieji lyg ir rūpinasi žmonėmis, palieka kišenėse po 10–20 eurų, bet kartu neturi pakankamai pinigų, todėl negali mokėti mokytojams didesnių atlyginimų. Ir turim paradoksą – žmonės gauna šiek tiek priedo prie atlyginimo, švietimo sistema neužtikrina kokybės, tad tėvai patys iš savo kišenės turės užtikrinti korepetitorių paslaugas vaikams", – tęsė Kubilius.

  Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys taip pat teigė, jog visa virtinė problemų dėl įvairių socialinių grupių atlyginimų prasidėjo tuomet, kai valdantieji nutarė vien tik kitais metais atsisakyti 300 mln. eurų šalies biudžete.

  Andrius Kubilius siūlo valdantiesiems pagaliau atsitokėti, atsikvošėti ir atidėti tą pačią buldozeriu priimtą mokesčių reformą. Tada ramiai susiskaičiuoti ir padaryti naują reformą, nemažinant valstybės biudžeto pajamų. Nes pagrindinė problema, iš kurios seka visos kitos – ženkliai sumažintos valstybės pajamos ir trūkstamos lėšos mokytojų, medikų ir kitiems atlyginimams didinti.

  Dar šia tema

  Žmonių skurdas ― prekybininkų ir bankininkų turtas
  Lietuvos ūkio ministras pareiškė, kad darbo jėgos imigracija yra naudinga šaliai
  Lietuvoje 9% žmonių neturi vidurinio išsilavinimo
  Lietuvos Trišalė taryba nesusitarė dėl minimalaus darbo užmokesčio didinimo
  Tegai:
  vidutinis atlyginimas, mokytojų atlyginimai

  Svarbiausios temos