04:02 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)
  107

  Popiežius išreiškė dėkingumą už Lietuvos prezidentės parodytą rūpestį ir palaikymą visų renginių metu

  VILNIUS, spalio 5 – Sputnik. Popiežius Pranciškus padėkojo už šiltą ir nuoširdų priėmimą per jo valstybinį vizitą Lietuvoje. Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė gavo nuo popiežiaus laišką, rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

  Savo laiške popiežius išreiškė dėkingumą už prezidentės parodytą rūpestį ir palaikymą visų renginių Lietuvoje metu bei džiaugiasi, galėjęs susitikti su tiek daug žmonių, pilietinės visuomenės ir bendruomenių atstovų.

  Šventasis Tėvas taip pat pažymėjo apsilankymą Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje. Jis pridūrė, jog ir toliau meldžiasi, kad laisvė, taika ir teisingumas visados išliktų pagrindiniais Lietuvos tautos ateities ramsčiais.

  Popiežius Pranciškus lankėsi Lietuvoje rugsėjo 22-23 dienomis. Pamatyti popiežių Vilniuje ir Kaune susirinko dešimtys tūkstančių tikinčiųjų iš respublikos ir kitų šalių. Jis taip pat aplankė Vilniaus getą, Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, kur pagerbė represijų ir Holokausto aukų atminimą.

  Okupacijų ir laisvės kovų muziejus yra buvusiuose Lietuvos TSR KGB pastatuose. Anksčiau jis buvo vadinamas "Genocido aukų muziejumi", tačiau tai sukėlė daug ginčų. Net Britanijos leidinys "The Guardian" sukritikavo muziejų dėl to, kad parodoje nėra nė vieno žydų naikinimo Vilniuje liudijimo.

  Be to, Antrojo pasaulinio karo metu nacių bendrininkai Lietuvoje dalyvavo vietos žydų bendruomenės — daugiau kaip 200 tūkst. žmonių — naikinime. Muziejaus ekspozicijoje skiriama labai mažai dėmesio Holokaustui, o "genocidu" vadinami sovietmečio įvykiai, kai Sovietų vadovybė išsiuntė nacionalistinių grupių atstovus, "miško brolius" ir jų šeimas iš Lietuvos TSR teritorijos.

  Temos:
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)

  Dar šia tema

  Popiežius Vilniuje rėžė "antivalstybinę" kalbą
  "Toks buvo lietuvių darbas": Vanagaitė parašė laišką "nužudytam žydui"
  Ką pasakė popiežius?
  Tegai:
  Popiežius Pranciškus, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos