13:46 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Biuras, archyvinė nuotrauka.

  Savivaldybių remiami specialistai mieliau renkasi likti dirbti didmiesčiuose

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2010

  Savivaldybių investicija į būsimus specialistus dažnai neatsiperka ir dėl to, kad net grįžę studentai pasirenka dirbti ne valstybės įstaigose, o didesnes algas siūlančiose privačiose įmonėse

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Lietuvos savivaldybės jau antrą dešimtmetį remia mažesnių miestelių moksleivius, kurie vyksta mokytis į didmiesčių universitetus, rašo LRT.

  Mainais į stipendijas, studentai, baigę mokslus, turi grįžti dirbti į savivaldybę, kuri juos parėmė. Tačiau studentai mieliau renkasi likti dirbti didmiesčiuose ir savivaldybių suteiktą paramą grąžinti.

  Savivaldybių investicija į būsimus specialistus dažnai neatsiperka ir dėl to, kad net grįžę studentai pasirenka dirbti ne valstybės įstaigose, o didesnes algas siūlančiose privačiose įmonėse.

  Tarp specialistų, kurių regionuose trūksta labiausiai, yra mokytojai. Jaunųjų pedagogų į mokyklas kasmet ateina apie 70, o karjeras baigia dešimt kartų tiek – net 700.

  Net 16 savivaldybių į jas sugrįžusiems mokytojams padengia būsto, kelionės į darbą, persikėlimo išlaidas. 40 savivaldybių nurodė, kad jose gyvenančios jaunos mokytojų šeimos gali pasinaudoti pirmojo būsto įsigijimui skirta subsidija. Švietimo ir mokslo ministerija viliasi, kad šios priemonės paskatins jaunus mokytojus didmiesčius iškeisti į miestelius.

  Be to, nuo šių metų regionuose skiriama valstybės parama jaunų šeimų būstui subsidijai gauti. Prašymai subsidijai gauti buvo pradėti priiminėti rugsėjo 1 dieną, o pirminė valstybės biudžete numatyta lėšų suma – 2 mln. eurų.

  Jauna šeima, kuriai suteikta subsidija, negalės visiškai laisvai disponuoti įsigytu nekilnojamuoju turtu: jeigu per pirmuosius 10 metų šį būstą norės perleisti kitam asmeniui, subsidiją turės grąžinti į valstybės biudžetą.

  Tačiau subsidiją gavusios šeimos, kurios nuo būsto įsigijimo praėjus 5 metams susilauks 3 ar daugiau vaikų, galės perleisti būstą kito asmens nuosavybėn, jei norės įsigyti  didesnį būstą toje pačioje savivaldybėje. Tokiu atveju subsidijos grąžinti jiems nereikės.

  Dar šia tema

  Lietuvos švietimo reforma — dėmenis sukeitus vietomis, suma nesikeičia
  Jaunieji bakalaurai ir magistrantai pradeda naują gyvenimą
  Daugumai Lietuvos gyventojų trūksta ekonomikos žinių
  Tegai:
  investicijos, savivaldybė, studentai

  Svarbiausios temos