01:08 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  "Regitra" siekia užtikrinti, kad į eismą patektų tik legalios ir saugios transporto priemonės, kitaip tariant, registracijos metu yra tikrinama, ar atvarytas automobilis yra būtent tas, kuris ir nurodytas dokumentuose

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Vilniuje vykusiame Tarptautinės automobilių vagysčių tyrėjų asociacijos  metiniame seminare buvo diskutuojama apie bandymus legalizuoti vogtus automobilius visoje Europoje, rašoma VĮ "Regitra" pranešime žiniasklaidai.

  Mūsų šaliai tai labai aktuali problema, nes Lietuva yra slenkstis tarp rytų ir vakarų, kur transporto priemonių srautų judėjimas itin aktyvus.

  Vienas esminių "Regitros" prioritetų yra užtikrinti, kad į eismą patektų tik legalios ir saugios transporto priemonės, kitaip tariant, registracijos metu yra tikrinama, ar atvarytas automobilis yra būtent tas, kuris ir nurodytas dokumentuose.

  Dėl šios priežasties įmonės darbuotojai registracijos metu atlieka įvairias patikrinimo procedūras. Pavyzdžiui: aiškinamasi, ar automobilis nėra vogtas, ar nėra suklastotas jo identifikacinis numeris (VIN), registracijos dokumentai ir kt.

  Kaip tai vyksta? Vienas iš pavyzdžių – iš nebetinkamo naudojimui automobilio kėbulo išpjaunamas vadinamasis VIN numeris, kuris yra perkeliamas ant vogto automobilio, o siekiant įregistruoti jį, panaudojamas pirmosios transporto priemonės registracijos liudijimas.

  Kodėl būtina registruoti transporto priemonę

  Registruojant iš užsienio įvežtas transporto priemones atliekamas tapatumo nustatymas, kurio metu tikrinamas VIN numerio, automobilio detalių ir jų pagaminimo datų atitikimas registracijos dokumentus. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos šalių, kuri registruodama transporto priemones tikrina jų identifikacijos numerius.

  Be to, registracijos metu darbuotojai naudoja specialius prietaisus, kurie leidžia dar geriau atpažinti VIN numerio klastojimą.

  Kaip apsisaugoti

  Vogtą automobilį gali įsigyti asmenys to nė neįtardami. Dažniausiai tai sužinoma atvykus į "Regitrą", kur paaiškėja, jog transporto priemonė yra ieškoma užsienyje. Todėl prieš perkant automobilį visada patariama išskirtinį dėmesį skirti pirkimo-pardavimo sutarties sudarymui, nes ją neretai vengia pasirašyti nelegalia veika užsiimantys asmenys.

  Prieš pasirašant sutartį būtina įsitikinti, ar pardavėjas perduoda visus transporto priemonės dokumentus, dvejus užvedimo raktelių komplektus. Tuo atveju, jei perkamas automobilis iš užsienio, rekomenduojama pasitikrinti informaciją apie jį. Tai galima padaryti kai kurių valstybių viešai prieinamuose nacionaliniuose registruose: https://bit.ly/2r2eWnW.-5.

  Praėjusias metais "Regitroje" buvo atsisakyta įregistruoti 399 transporto priemones, nes buvo nustatyta, kad jos arba jų dokumentai yra ieškomi. Į šį skaičių patenka ir tie atvejai, kai buvo įtariama, jog yra suklastotas VIN numeris arba registracijos dokumentai. Šiemet per pirmuosius 8 mėnesius tokių atvejų užfiksuota 240. Palyginti:  2008 m. – 637, 2009 m. – 606, 2010 m. – 580. Taigi, atsižvelgus į statistiką, galima daryti išvadą, jog kasmet Lietuvoje mažėja bandymų legalizuoti vogtas transporto priemones.

  Dar šia tema

  Kaip rinktis naudotą automobilį – specialistų patarimai
  Regitra: pardavus automobilį reikia nepamiršti tai deklaruoti
  Seime kilo abejonių dėl lėšų eismo saugumui panaudojimo
  Tegai:
  transporto priemonių registracija, Regitra

  Svarbiausios temos