09:50 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Aljansas eina atvirumo keliu, nes neįmanoma nuslėpti to, kas nutiko, mano Rusijos karo ir politinės žurnalistikos centro ekspertas Borisas Rožinas

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Savaitgalį Pabradėje žuvo Vokietijos karys. NATO bataliono pratybų metu karys vairavo šarvuotą automobilį, kuris įsirėžė į medį. Šiuo metu Vokietijos teisėsaugos agentūros tiria incidentą.

  Gėlės ir žvakė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos karo ir politinės žurnalistikos centro ekspertas Borisas Rožinas sakė, kad tai nėra pavienis incidentas, bet jis meta šešėlį ant NATO karių parengties. 

  "Istorijos, susijusios su susidūrimais ir žūtimis, gana tipiškos. Apvirtus technikai, važiuojant dideliu greičiu, galima susižeisti, žūti. Tai nėra skandalingas įvykis. Tai, kad jie paskelbė viešai, reiškia, kad jie laikosi atvirumo principų. Kadangi, atrodo, to buvo neįmanoma nuslėpti, jie ėmėsi tam tikro atvirumo kelio. Žinoma, tai meta šešėlį ant NATO: kaip parengtas personalas, kad dėl įprastos avarijos žuvo karys ir buvo sugadinta įranga? Tačiau jie bando parodyti, kad tai yra nelaimingas atsitikimas, "mes to neslepiame", "įvyko nelaimė"", — teigė ekspertas.

  Dar šia tema

  Kanados karys žuvo besiruošdamas misijai Latvijoje
  Tegai:
  žūtis, NATO

  Svarbiausios temos