14:44 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Mikrofonai

  Vilniuje žurnalistai surengė akciją prieš žiniasklaidos suvaržymus

  DOMINICK REUTER / AFP
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Žurnalistai ir visuomeniniai veikėjai teigia, kad civilizuotose šalyse vyriausybė negali elgtis tokiu būdu

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Vilniuje pora šimtų žmonių susirinko šalia Lietuvos vyriausybės pastato, protestuodami prieš valdžios inicijuojamus žiniasklaidos suvaržymus, praneša LRT.

  Žurnalistai ir visuomeniniai veikėjai, po to, kai Registrų centras atsisakė nemokamai teikti duomenis, ragina panaikinti šią priemonę, nes ji apriboja žiniasklaidos laisvę.

  Registrų centro atstovų duomenimis, iki šiol egzistavusi nemokama prieiga prie duomenų buvo neteisėta.

  Žurnalistė Rita Miliūtė pareiškė, kad vyriausybė turėtų suvokti žiniasklaidos darbo svarbą.

  "Šiandien mes čia susirinkome po to, kai sužinojome, kad vyriausybės rūmuose buvo sunaikintas įrašas, kurio prašė daugybė žurnalistų. Tai niekaip nedera su jokiomis demokratinės valstybės normomis", - pasakė Miliūtė.

  Žurnalistas Edmundas Jakilaitis pareiškė, kad visose civilizuotose šalyse tokie įrašai yra vieši, pabrėždamas, kad net Rusijoje registrų duomenys yra vieši.

  Savo ruožtu žurnalistas Rytas Staselis pažymėjo, kad visi politikai šiaip ar taip bijo žiniasklaidos, bet tai, kas vyksta dabar, vyksta ne iš baimės, o dėl ​​Lietuvos politikų pasipūtimo.

  Anksčiau žurnalistai Lietuvoje pareikalavo panaikinti apribojimus gauti duomenis iš Registrų centro.

  Žiniasklaidos atstovai kreipėsi su atviru laišku į respublikos ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, susiekimo ministrą Roką Masiulį, teisingumo ministrą Elviną Jankevičių ir kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson bei Registrų centro vadovą Saulių Urbanavičių.

  Rugsėjį Registrų centras nustojo nemokamai teikti žiniasklaidai informaciją apie juridinių ir fizinių asmenų veiklą be išankstinio įspėjimo. Pasak žurnalistų, tai pažeidžia teisę gauti ir skleisti informaciją, kurią garantuoja Konstitucija ir įstatymai.

  Vėliau ministras pirmininkas pareiškė, kad žurnalistams bus teikiama informacija iš Registrų centro, tačiau sprendimas bus priimtas šią savaitę.

  Dar šia tema

  STT tiria, ar Registrų centras neteisėtai teikė privačioms įmonėms duomenis
  Aptikta įžūli pasipelnymo iš valstybės schema
  Opozicija ragina neslėpti nuo visuomenės Vyriausybės pasitarimo eigos ir turinio
  Tegai:
  spaudos laisvė, Lietuva, žiniasklaida

  Svarbiausios temos