14:04 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Jonavos grūdai

  Seime pareikalauta ypatingo statuso strateginių atsargų saugykloms

  © Photo: UAB "JONAVOS ŽINIOS"
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Tokios įmonės neturėtų būti privatizuotos, priešingu atveju jos turėtų būti pašalintos iš strateginių objektų sąrašo, manoma Seime

  VILNIUS, spalio 9 - Sputnik. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas pareiškė, kad  įmonė "Jonavos grūdai", esanti strateginių įmonių sąraše ir vykdanti svarbią valstybei užduotį – rezervų kaupimą ir saugojimą, turi būti neliečiama.

  Apie tai pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Anksčiau žiniasklaida paskelbė informaciją, kad įmonė "Jonavos grūdai", esanti nacionaliniam saugumui svarbių valstybės valdomų įmonių sąraše, yra palaipsniui užvaldoma "Agrokoncerno", kuris priklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovui Ramūnui Karbauskiui.  

  "Viešųjų pirkimų reikalavimai yra vieni iš tokių, kurių, panašu, nėra paisoma. Įmonės valdymo struktūrose turi būti stiprios valstybės pozicijos, bet ir to nėra. Jei "Agrokoncernas" joje stiprina savo pozicijas, žemės ūkio ministras Giedrius Surplys privalo aiškiai atsakyti, kur gimė planai privatizuoti įmonę, išbraukiant ją iš strateginių įmonių sąrašo. Strateginės įmonės, kaip ir strateginės atsargos, turi būti neliečiamos", – sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas.

  Seimo nario nuomone, artimiausiame Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje žemės ūkio ministras turėtų atsakyti į keliamus klausimus.

  Įmonėje "Jonavos grūdai" yra laikomas valstybės grūdų rezervas, taip pat kitos maisto – cukraus, druskos – atsargos, kurių prireiktų kokios nors didelės nelaimės atveju. Informacija apie tokį rezervą yra įslaptinta.

  Dar šia tema

  Seimas svarstys siūlymą uždrausti plynuosius kirtimus apsauginiuose miškuose
  Seimas priims sprendimą dėl privalomojo referendumo
  Seimas nuteistiesiems iki gyvos galvos duoda viltį išeiti į laisvę
  Tegai:
  Seimas

  Svarbiausios temos