05:32 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Pilaitiškių patogumui nuo Pilaitės prospekto iki Smalinės gatvės iki pavasario bus įrengti šimtai automobilių statymo vietų, be to, Vilniaus savivaldybė pasirūpins naujais šaligatviais, pėsčiųjų perėjos apšvietimu ir suoliukais

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Lietuvos sostinės Pilaitės rajono Įsruties gatvėje iki pavasario bus įrengta net 240 automobilių stovėjimo vietų, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Atsižvelgusi į gyventojų prašymus, savivaldybė nuo Pilaitės prospekto iki Smalinės gatvės įrengs šimtus automobilių statymo vietų, pasirūpins naujais šaligatviais, pėsčiųjų perėjos apšvietimu ir suoliukais.

  Automobilių stovėjimo vietoms įrengti savivaldybė skyrė apie 580 tūkstančių eurų.

  Pasistačius automobilį šiose naujai įrengiamose automobilių stovėjimo vietose, judėti į miestą bus patogu viešuoju transportu. Netoli įrengiamų automobilių stovėjimo vietų yra Įsruties stotelė, kurioje stoja 30, 54 ir 63 maršrutų autobusai, taip pat ir Tolminkiemo stotelė, kurioje stoja 4G ir 75 maršrutų autobusai. Šių maršrutų autobusais tiesiogiai galima nukeliauti iki Stoties, Naujojo centro, Santariškių, Saulėtekio, Šiaurės miestelio, Žvėryno, Žirmūnų, Šeškinės, Fabijoniškių, Viršuliškių, Justiniškių, Lazdynų, Karoliniškių.

  "Vieno sparčiausiai augančiū sostinės rajonų susisiekimo ir gyvenamosios aplinkos infrastruktūros kompleksinis pagerinimas pasitarnaus tiek Pilaitėje gyvenantiems, tiek į darželius bei mokyklas atvežantiems savo vaikus vilniečiams", – pažymėjo Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

  Be to, Įsruties gatvės dešinėje pusėje (važiuojant nuo Pilaitės prospekto) bus sumontuoti 22 nauji, kokybiški ir ekonomiški šviestuvai, pastatyti šeši suoliukai, įrengtas pėsčiųjų perėjų kryptinis apšvietimas, šešios iškilios pėsčiųjų perėjos, sutvarkyti įvažiavimai į daugiabučių namų kiemus, pakloti nauji šaligatviai ir kelio bortai.

  Pilaitėje gyvena apie 25 tūkstančius vilniečių, o dešimtadalis jų lanko šiame rajone įsikūrusias mokyklas ir darželius.

  Šiemet visame mieste įrengiama dar apie 600 automobilių stovėjimo vietų žaliųjų korių aikštelėse. Sostinės savivaldybė pasirūpino, kad esamų kiemų erdvės tarp daugiabučių būtų išnaudojamos sumaniau, kur įmanoma, išlyginamas paviršius sutvirtinamas skalda ir paklojama speciali korinė danga. Korinės aikštelės jau įrengtos Žygio, Architektų, Asanavičiūtės, Viršuliškių, Žadeikos, Jonažolių, Gerosios Vilties, Paškevič-Ciotkos, Tuskulėnų ir Rinktinės gatvių kiemuose. Netrukus darbai persikels ir į Fabijoniškių ir Viršuliškių rajonų kiemus, kuriuose bus tvarkoma gyvenamoji aplinka ir įrengiami žalieji koriai.

  Dar šia tema

  Videofaktas: kaip naktimis tvarkoma Antakalnio gatvės danga
  Iki spalio pabaigos bus sutvarkyta dviejų eismo juostų Lentvario gatvė
  Po dešimtmečio Seimas pagaliau leido statyti Lietuvoje metro
  Tegai:
  Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos