05:39 2018 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1379
 • RUB75.5225
  Jurgita Petrauskienė

  Mokytojai reikalauja ministrės Petrauskienės atsistatydinimo

  © Фото: Studentų brolija ir seserija "barake.lt"
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  70 0 0

  Pasak peticijos autorės, įvestos naujos ir neišdiskutuotos reformos mokyklose pasėjo susipriešinimą, tarpusavio konkurenciją ir tik dar didesnį nerimą dėl ateities

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Peticiją su reikalavimu, kad švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, kaip praradusi švietimo bendruomenės pasitikėjimą, atsistatydintų, trečiadienį pasirašė daugiau kaip  2,6 tūkst. žmonių.

  Peticiją paskelbusi mokytoja Diana Meškauskienė pakvietė visuomenę solidarizuotis ir padėti pasiekti pokyčių Lietuvos švietime.

  Mokytojų nepasitenkinimas ministre kilo po etatinės mokėjimo sistemos įsigaliojimo, kuomet atlyginimo pagrindu tampa ne darbo krūvis, o valandos. Dalis mokytojų ir juos vienijančių profsąjungų atstovai įsitikinę, kad skubotai įvesta mokytojų etatinio apmokėjimo sistema yra ydinga, jai nepasirengta teisiškai, o padariniai — destruktyvūs.

  "Šiandien mes, mokytojai, gyvename nežinioje dėl savo ateities ir perspektyvų, esame apkrauti papildomu biurokratizmu, nesame tikri net dėl savo kito mėnesio atlyginimų bei negalintys planuoti jokios ilgesnės savo asmeninės gyvenimo perspektyvos. Nors stengiamės, kad tai nepaveiktų mūsų santykių su vaikais ir jų ugdymu, tačiau šiandieninis chaosas švietimo sistemoje neišvengiamai atsiliepia mūsų savijautai ir darbo atmosferai", — komentuoja peticiją autorė.

  Pasak peticijos autorės, įvestos naujos ir neišdiskutuotos reformos mokyklose pasėjo susipriešinimą, tarpusavio konkurenciją ir tik dar didesnį nerimą dėl ateities.

  "Todėl reikalaujame, kad ministrė Jurgita Petrauskienė, kaip nepateisinusi lūkesčių, praradusi švietimo bendruomenės ir visuomenės pasitikėjimą, nedelsdama atsistatydintų", — rašo Meškauskienė.

  Dar šia tema

  VTEK įtaria, kad Petrauskienės vyro įmonė nuolat laimi ŠMM viešuosius pirkimus
  Liberalai sukritikavo etatinį mokytojų apmokėjimą
  Tegai:
  Jurgita Petrauskienė

  Svarbiausios temos