09:01 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (229)
  47

  Užuot slampinėjęs gatvėmis, jaunimas čia gali išmokti anglų, vokiečių ar rusų kalbų, lankyti breiko, kapueiros ar linijinių šokių užsiėmimus, grafinio dizaino, fotografijos bei kitokius mokymus

  VILNIUS, spalio 11 - Sputnik. Rugsėjį Kaune atidarytą 14-29 metų jaunuoliams skirtą neformali laisvalaikio erdvę vos per mėnesį į šiuolaikiškai įrengtas patalpas Žemuosiuose Šančiuose užsuko beveik pusantro šimto lankytojų.

  Daugiau kaip trečdalis jų susidomėjo edukaciniais užsiėmimais, o kiti čia tiesiog leidžia laisvalaikį.

  "Labai daug vaikų ir jaunų žmonių po pamokų popietes bei vakarus leidžia nieko neveikdami. Norime parodyti, kad yra kur kas įdomesnių, turiningų užsiėmimų ir smagesnis laisvalaikis nei tiesiog buvimas gatvėje", – pasakojo Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorius Tomas Lagūnavičius.

  Pašnekovas pabrėžė, kad naujosiose erdvėse vietos bei užsiėmimų randa visi apsilankiusieji. Jau per pirmąjį mėnesį lankytojų srautai čia pasiskirstė daugmaž perpus, mat čia durys atviros ne tik Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro auklėtiniams, bet ir visiems tokio amžiaus kauniečiams.

  Dalis jų čia laiką leidžia pasyviai, žiūrėdami savo pasirinktus filmus, klausydamiesi muzikos, žaisdami kompiuterinius ar stalo žaidimus, bendraudami tarpusavyje ar tiesiog naršydami internete. Kiti, dalyvaudami specialiai parengtų akademijų programose, gali išmokti anglų, vokiečių ar rusų kalbų, lankyti breiko, kapueiros ar linijinių šokių užsiėmimus, pilateso treniruotes.

  Greta šių vyksta ir viešojo kalbėjimo, finansinio raštingumo bei verslumo, grafinio dizaino, kompiuterinio projektavimo "AutoCAD" aplinkoje, fotografijos bei kitokie mokymai. Taip pat rengiamos gitaros, pianino, dailės pamokos.

  Atvira jaunimo erdvė dirba kiekvieną dieną nuo 8 iki 20 valandos, tačiau jos veikla neapsiriboja vien tik įstaigos buveine adresu Sandėlių g. 7. Neseniai surengta mobilaus darbo su jaunimu savaitė. Jos metu darbuotojai vyko į butus, kuriuose gyvena reorganizuotų Kauno vaikų globos namų auklėtiniai. Jie irgi pakviesti apsilankyti atviroje erdvėje ar prisijungti prie vykstančių akademijų užsiėmimų. Taip pat pristatytos kitos Kaune veikiančios jaunimo organizacijos, jų rengiami projektai ir turiningo bei įdomaus laisvalaikio galimybės.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (229)

  Dar šia tema

  Senieji Kauno troleibusai virs gatvės meno kūriniais
  Tegai:
  Kaunas

  Svarbiausios temos