20:26 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Tuo pačiu metu, išvykusius lietuvius pakeičia migrantai iš Ukrainos, kurie ateityje gali sukelti nacionalinio identiteto pasikeitimą, mano politologas Olegas Matvejčevas

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Šiais metais Lietuvos gyventojų skaičius jau sumažėjo 12 tūkst. žmonių. Sausio-rugsėjo mėnesiais iš respublikos išvyko 3608 žmonės. Tačiau Statistikos departamentas pabrėžia, kad gyventojų skaičiaus mažėjimo lygis, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo.

  Politologas, Rusijos aukštosios ekonomikos mokyklos profesorius Olegas Matvejevas interviu Sputnik Lietuva teigė, kad palyginti su kaimyninėmis šalimis Lietuva buvo tankiausiai apgyvendinta ir turėjo didesnį gyventojų išvykimo potencialą.

  "Europa "išpumpavo" visus. Liko seni žmonės, moterys, jaunimas. Išvykusius žmones dabar aktyviai keičia migrantai iš Ukrainos, kurie pasiruošę mažiausiems atlyginimams, nes, palyginti su Ukraina, tai vertinga. Vyksta rimti demografiniai mainai ir krizė, kai laikui bėgant gali kilti tautinio identiteto pasikeitimas", — pažymėjo politologas.

  Lietuva taip pat yra tarp ES šalių lyderių pagal emigravusių piliečių skaičių, nors ilgą laiką Lietuvos valdžia iš esmės nepripažino emigracijos kaip rimtos problemos.

  Per pastaruosius dvejus metus emigracijos lygis Lietuvoje išaugo daugiau nei pusantro karto. Jei 2015 metais iš šalies išvyko apie 30 tūkst. žmonių, tai 2017 metais — 50 tūkst. Negelbsti ir atvykstančių migrantų skaičius, kuris nuo 2017 metų mažėja.

  Pasak ekspertų, kai kurios reformos, kurių ėmėsi arba tik planuoja įgyvendinti valdžia, prisideda prie gyventojų skaičiaus šalyje mažėjimo.

  Nedarbo lygis ES ir Lietuvoje
  © Sputnik /
  Nedarbo lygis ES ir Lietuvoje

  Dar šia tema

  Senoji Europa "siurbia smegenis" iš jaunųjų Europos šalių
  Ekspertas: migrantai iš Ukrainos gali kelti grėsmę ES šalims
  Tegai:
  Lietuva, Europa, ukrainiečiai, imigracija, emigracija

  Svarbiausios temos