08:31 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Lėktuvas, archyvinė nuotrauka

  Nuo gruodžio vilniečiai mažiau kentės nuo lėktuvų keliamo triukšmo

  CC0 / forpost-sz
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  61 0 0

  Gruodžio mėnesį planuojama sumažinti orlaivių keliamo triukšmo poveikį ir mastą

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Šiemet įsigalios reikalavimas, pagal kurį išskrendantys orlaiviai privalės laikytis nustatytų maršrutų, esančių virš mažiausiai apgyvendintų Vilniaus rajonų, rašo Vilniaus oro uosto spaudos tarnyba.

  Gruodžio mėnesį planuojama įtvirtinti reikalavimą orlaiviams laikytis nustatyto išskridimo maršruto virš mažai apgyvendintų miesto teritorijų. Siekiama iki metų pabaigos sustiprinti triukšmo prevencijos sistemą, kad vilniečiai girdėtų dar mažiau lėktuvų keliamo triukšmo.

  Ateityje taip pat yra planų keisti vieną iš atvykimo maršrutų, besidriekiančių arčiausiai Vilniaus Antakalnio mikrorajono, arba apriboti jo naudojimąsi vakaro ir nakties metu. Šis maršrutas naudojamas tik 4 proc. leidimosi operacijų, juo nereguliariai skrenda orlaiviai su specifine įranga, taip pat jis naudojamas pilotų mokymo ir praktikos tikslais.

  Vilniaus oro uoste šiuo metu taip pat intensyviai vyksta triukšmo monitoringo sistemos modernizavimo darbai. Nepertraukiamą triukšmo lygio matavimą oro uosto apylinkėse užtikrins naujos 4 stacionarios ir 2 mobilios stotys. Iki šiol veikusiai triukšmo monitoringo sistemai priklausė 1 mobili ir 4 stacionarios stotys. Pagal šių stočių surinktus matavimo duomenis yra rengiami triukšmo žemėlapiai. Jie suteikia informacijos apie triukšmo zonas, jų dydį ir jose gyvenančių žmonių skaičių. Atsižvelgus į duomenis bus galima teikti pasiūlymus orlaivių maršrutų keitimui, kad lėktuvus girdėtų kuo mažesnė dalis gyventojų.

  Lietuvos oro uostai aptarnavo 1,7 mln keleivių >>

  Šiemet Vilniaus oro uoste pradėjo veikti keletas draudimų ir reikalavimų, skirtų efektyviau valdyti triukšmo lygius. Pavyzdžiui, draudžiama nakties metu orlaivius stabdyti padidinus pasipriešinimą orui, kadangi taip sukeliamas didelis triukšmas. Be to, naktį nebegalima vykdyti ir triukšmingų orlaivių variklių bandymų. Įsigaliojo dar vienas reikalavimas, pagal kurį lėktuvo pakilimo metu taikoma speciali sistema, vadinama "Triukšmą mažinančios procedūros kylant" (ang. Noise Abatement Departure Procedures).

  Vilniaus oro uoste "Oro navigacijos" specialistai 2011 metais nustatė nuoseklaus leidimosi  procedūras. 2017 metais penktadaliui išskridimo maršrutų buvo nustatytos nuoseklaus aukštėjimo  procedūros. Jas taikant orlaivio žemėjimas arba aukštėjimas vyksta palaipsniui. Taip galima sumažinti triukšmo poveikio laiką ir intensyvumą. Planuojama, kad likusiems maršrutams procedūros bus įgyvendintos per ateinančius 2 metus.

  Jau įdiegtos ir netrukus pradėsiančios veikti triukšmo mažinimo priemonės leis dar atidžiau stebėti ir valdyti triukšmo įvykius, analizuoti jų priežastis ir imtis priemonių, kad orlaivių keliamas triukšmas ateityje gyventojus trikdytų vis rečiau.

  Dar šia tema

  Bus stebimas oro kokybės pokytis KLASCO teritorijoje
  Klaipėdoje tarpžinybinė grupė kovos su oro tarša ir smarve
  Tegai:
  lėktuvai, triukšmas, Vilniaus oro uostas

  Svarbiausios temos