19:52 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  AKM, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje vyksta papildomi AKM tyrimai

  © Photo: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18 0 0

  Tikimasi, kad šių tyrimų rezultatai padės efektyviau taikyti AKM kontrolės ir likvidavimo priemones tiek šernų populiacijoje, tiek kiaulių laikymo vietose

  VILNIUS, spalio 12 – Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, bendradarbiaudama su Vokietijos Frydricho Lioflerio institutu, atliko Lietuvoje papildomus AKM tyrimus, praneša Valstybinė maisto veterinarijos tarnyba.

  VMVT Skubios veiklos skyriaus specialistai kartu su eksperte iš Vokietijos lankėsi Ukmergės, Varėnos, Anykščių ir Panevėžio rajonų savivaldybėse, šių rajonų medžioklės plotuose kartu su teritorinių VMVT specialistais atrinko nugaišusių šernų mėginius laboratoriniams tyrimams dėl AKM.

  Tikimasi, kad šių tyrimų rezultatai padės efektyviau taikyti AKM kontrolės ir likvidavimo priemones tiek šernų populiacijoje, tiek kiaulių laikymo vietose.

  "AKM diagnozė Lietuvoje pirmą kartą buvo patvirtinta 2014 metais, mes buvome pirmoji rytų Europos valstybė, į kurią įžengė ši klastinga liga. Šiuo metu AKM nustatytas jau 10 Europos Sąjungos (ES) valstybių. ES specialistams kyla daug klausimų dėl šio viruso plitimo ir perdavimo kelių, paties viruso išgyvenimo trukmės šernų gaišenose ir aplinkoje, veikiant skirtingoms oro sąlygoms. Manome, kad glaudus bendradarbiavimas su vokiečių specialistais padės greičiau rasti atsakymus į rūpimus klausimus", – teigė VMVT direktorius Darius Remeika.

  Praėjusią savaitę (spalio 5 – 11 dienomis) AKM protrūkių kiaulių laikymo vietose nebuvo užregistruota. Šalies laukinėje faunoje liga buvo diagnozuota 3 sumedžiotiems šernams ir 7 jų gaišenoms.

  AKM sparčiai plinta ne tik Baltijos šalyse ir ES, bet ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje, Ukrainoje. Europos Komisija ir visos ES valstybės AKM grėsmę vertina labai rimtai, ligos prevencijai ir aktyviai stebėsenai skiriami dideli resursai.

  Siekiama išsiaiškinti AKM viruso plitimo kelius ir būdus bei sukurti prevencijos priemones, kurios padėtų nuo šios ligos apsisaugoti, įskaitant ir AKM vakcinos sukūrimą.

  Dar šia tema

  Lietuvoje nustatyti dar du AKM židiniai
  Lietuvoje nustatytas 50-tas AKM protrūkis

  Svarbiausios temos