14:24 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Medikamentai, archyvinė nuotrauka.

  Raseinių rajone aptiktas tuberkuliozės židinys

  Фотобанк
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (239)
  25 0 0

  Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai konstatuoja, kad Lietuvos sergamumo tuberkulioze rodikliai – vieni prasčiausių Europos Sąjungoje

  VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. Raseinių rajone  tuberkulioze susirgo keturi vienuose namuose gyvenę asmenys, rašo LRT.

  Vietos gyventojai sako, kad tokių tuberkuliozės židinių gali būti ir daugiau, bet nėra būdų, kaip priversti rizikos grupėje esančius ir gydymo vengiančius asmenis pasitikrinti sveikatą.

  Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai konstatuoja, kad Lietuvos sergamumo tuberkulioze rodikliai – vieni prasčiausių Europos Sąjungoje. Situacijai gerinti skirtos didelės lėšos, bet gydymo rezultatais pasigirti vis dar negalima.  

  Raseinių rajone, netoli Viduklės, Alaviniškių kaime, gyvenantis vyras sodyboje šeimininkauja vienas. Dar prieš pusmetį sako viskas buvę kitaip. Su juo gyveno motina, brolis su sugyventine. Motina mirė pavasarį, esą plaučiai "sudegė". Tuberkulioze sirgo ir jis, bet sako gydęsis ir pasveikęs. 

  Kas nuo ko užsikrėtė, sunku pasakyti, o didžiausias triukšmas kilo, kai atvira tuberkuliozės forma sirgęs ir Romainių ligoninėje gydęsis brolis iš jos pabėgo. Medikai kreipėsi pagalbos į pareigūnus. Šiuo metu jis rastas ir gydomas priverstinai. Gydoma ir jo sugyventinė.

  Apie kaimynystėje esantį tuberkuliozės židinį seniūnijoje, prie parduotuvių, kitose žmonių susibūrimo vietose išplatinti pranešimai. Į vietos ambulatoriją kreipėsi dešimt žmonių pasitikrinti sveikatos. 

  Pasak Viduklės seniūnės, dažniausiai gydymo vengia asocialūs ir pašalpas gaunantys asmenys. Už išmokas privaloma dirbti seniūnijoje, bet jiems nereikia sanitarinių knygelių.

  Tuberkuliozė yra oro lašeliniu būdu plintanti infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės bakterija. Pagrindinis infekcijos šaltinis yra žmogus, sergantis atvira plaučių TB forma. Tuberkuliozės bakterijos patenka į orą,  kai plaučių TB sergantis žmogus kalba, kosti ar čiaudi. Ligos sukėlėjai ore gali išlikti kelias valandas. Žmogus, įkvėpęs ligos sukėlėjų, gali užsikrėsti.

  Tuberkuliozės infekcija ypač grėsminga naujagimiams ir kūdikiams bei vaikams iki penkerių metų dėl pilnai nesusiformavusio imuniteto.

  Ankstyvas ligos išaiškinimas ir gydymas yra pagrindinės priemonės, galinčios ne tik išgelbėti gyvybę, bet taip pat užkirsti kelią infekcijos plitimui bei aplinkinių žmonių užsikrėtimui.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (239)

  Dar šia tema

  Vis daugiau gyventojų tikrinasi dėl ŽIV savo noru
  Lietuviai atveža iš užsienio tuberkuliozę
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija, tuberkuliozė

  Svarbiausios temos