21:34 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka.

  Skvernelio elgesys atskleidžia diktatoriaus bruožus

  © Photo: Lietuvos Respublikos Vyriausybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  57 0 0

  Tai jau mažų mažiausiai antras kartas, kai iš premjero vadovaujamos institucijos ar jo paties gaunamas niekinamas požiūris į visuomenę ar skirtingas jos grupes

  VILNIUS, spalio 13 — Sputnik.  Atvejis, kai premjeras Saulius Skvernelis šiurkščiai pasisakė apie žiniasklaidos laisvę ir šių teiginių įrašas buvo ištrintas, rodo vyriausybės vadovo diktatą ir pavojingą tendenciją, rašo LRT TELEVIZIJA su nuoroda į politologę Rimą Urbonaitę.

  Anot jos, toks premjero elgesio modelis gali būti nukreiptas prieš bet kurią visuomenės grupę. Politologė pažymi, kad tokia Skvernelio pozicija išsakyta ne pirmą kartą.

  Pasak Mykolo Riomerio universiteto lektorės, tai jau mažų mažiausiai antras kartas, kai iš premjero vadovaujamos institucijos ar jo paties mes gauname niekinamą požiūrį į visuomenę ar skirtingas jos grupes.

  "Kažkada buvo juokiamasi iš gydytojų – eikite protestuoti, kiek norite, nieko čia nebus, bus taip, kaip mes pasakysime, ir taip toliau. Man atrodo, kad toks nulinės sumos žaidimas su pilietine visuomene yra pavojingas ir rodo tam tikras tendencijas ir elgesio modelį", – sako politologė.

  Anot jos, tie, kurie galbūt žavisi tvirta premjero pozicija, kuri žurnalistus "pastatys į vietą", turi suvokti, kad toks elgesio modelis bet kada gali atsisukti prieš bet kurią visuomenės grupę.

  Anksčiau Seimo opozicinių frakcijų atstovai kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami pateikti Vyriausybės pasitarimo garso įrašą, kuriame buvo svarstomas klausimas dėl informacijos žurnalistams teikimo iš Registrų centro. Opozicinių frakcijų atstovai ragino Ministrą Pirmininką neslėpti nuo visuomenės ir žiniasklaidos atstovų pasitarimo eigos ir turinio.

  " Jūsų patarėjo atsakymas įrašo prašantiems žurnalistams, kuriuo atsisakyta tą padaryti, demonstruoja aroganciją ir neprofesionalumą. Mus neramina tendencijos, rodančios, kad valdžia bando apriboti žiniasklaidos laisvę ir didinti politinę įtaką žiniasklaidai", – kreipėsi į premjerą TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis. 

  Minėto Vyriausybės pasitarimo metu buvo diskutuojama dėl Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo, kuriame dėl neaiškių priežasčių buvo atmestas Susisiekimo ministerijos pateiktas projektas, kuriuo buvo siūloma, kad žurnalistai galėtų gauti Registrų centro duomenis neatlygintinai.

  Vilniuje žurnalistai surengė akciją prieš žiniasklaidos suvaržymus. Vėliau ministras pirmininkas pareiškė, kad žurnalistams bus teikiama informacija iš Registrų centro.

  Dar šia tema

  Siūloma užtikrinti teisę registrų duomenimis žurnalistams naudotis nemokamai
  Opozicija ragina neslėpti nuo visuomenės Vyriausybės pasitarimo eigos ir turinio
  Žiniasklaida vėl nemokamai gaus duomenis iš Registrų centro
  Tegai:
  visuomenė, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos