22:04 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Gatvės šlavėja, archyvinė nuotrauka.

  Neringos valytojai į darbą turėjo neštis telefonus su sekimo programa

  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Apie tai, kad bus sekamas judėjimas, kiekvienas darbuotojas buvo informuotas atskirai, tačiau jokia sutartis nebuvo pasirašoma, žmonės piktinasi, kad darbdavys pažeidžia jų teisę į privatų gyvenimą

  VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. Dalis įmonės "Neringos komunalininkas" darbuotojų be šluotos į darbą turėjo neštis ir darbdavio duotus išmaniuosius telefonus su sekimo programa, kuri privalėjo būti įjungta visą dieną, rašo LRT.

  Kai kurie darbuotojai piktinasi, kad taip pažeidžiamos jų teisės. Darbdavys tikina, kad porą mėnesių trukęs eksperimentas pasiteisino – pagerėjo darbo drausmė ir kokybė.

  Neringa poilsiautojus žavi ne tik išskirtine gamta, bet ir švara. Kad taip būtų, Juodkrantėje pluša kone dvi dešimtys valytojų.

  Kai kuriuos darbuotojus papiktino "Neringos komunalininko" vadovų sprendimas – pavasarį Preiloje ir Juodkrantėje valytojams išduoti mobilieji telefonai su programine įranga. Ji turėjo būti įjungta pradėjus darbą ir išjungta – jį baigus.

  "Visiškas nepasitikėjimas žmogumi. Yra krūva daiktų, kuriems pinigus galima išleisti. Kaip jie perka tokius brangius telefonus? <...> Kiek jų pirko – aš nežinau. <...> Žmonės net darbo drabužių neturi, dabar apavas – savas", – sako prisistatyti nenorėjusi įmonės darbuotoja.

  Kai kurie darbuotojai teigia pokyčių nesureikšminantys,  nes darbe dirba atsakingai, anot jų, gali duoti kad ir penkis telefonus.

  "Neringos komunalininko" vadovė Danguolė Seselskytė teigia, kad telefonai išdalinti po gyventojų skundų dėl prasto valymo. Jos teigimu, šis sprendimas išsprendė kilusias problemas.

  Apie tai, kad bus sekamas judėjimas, kiekvienas darbuotojas buvo informuotas atskirai, tačiau jokia sutartis nebuvo pasirašoma. Žmonės piktinasi, kad darbdavys pažeidžia jų teisę į privatų gyvenimą.

   Baudžiamasis kodeksas numato atsakomybę už neteisėtą specialios technikos įrengimą ar panaudojimą informacijai rinkti.

  Dar šia tema

  Mažėja rinkliava už įvažiavimą į Neringą
  Neringa kviečia ir rudenį keliauti dviračiais
  Tegai:
  sekimas, darbuotojai, Neringa

  Svarbiausios temos