08:38 2019 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Skiepai

  Diskriminacija dėl amžiaus: skiepai nuo meningokoko kompensuojami ne visiems

  © Photo: Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  32 0 0

  Vaiko teisių kontrolieriaus tarnyba nagrinėja Lietuvos gyventojų skundus dėl įstatymo, pagal kurį skiepai nuo meningokoko infekcijos nuo šių metų kompensuojami ne visiems vaikams, o tik gimusiems po gegužės

  VILNIUS, spalio 14 – Sputnik. Vaiko teisių kontrolieriaus tarnyba aiškinasi, ar įstatymas, pagal kurį nuo šių metų kompensuojami skiepai nuo meningokoko infekcijos, nediskriminuoja vaikų dėl amžiaus, nes tik gimusieji po šių metų gegužės gali pretenduoti į skiepo kompensacijas, praneša LRT.

  Skiepams nuo meningokoko reikia išleisti apie 240 eurų. Dėl tvarkos, kai skiepai kompensuojami ne visiems vaikams, o tik gimusiems po gegužės, pasipiktino keli asmenys, kurių skundą dėl diskriminacijos dėl amžiaus nagrinėja Vaikų teisių kontrolieriaus įstaiga. 

  Sveikatos apsaugos ministerija sako problemos nematanti, nes tik pradėjus kompensuoti skiepus, jokia valstybė nesiima skiepyti visų piliečių.

  "Įvedant naujus skiepus į skiepų kalendorių remiamasi tuo, kur yra didžiausia tos užkrečiamosios ligos rizika. Sakykime, jei kalbame apie meningokokinę infekciją, tai vaikai iki vienerių metų amžiaus, jei apie roto virusą, tai vaikai iki dvejų metų. Tada pasirenkamas laikas, kada galima skiepyti pagal indikacijas", – pažymėjo Epidemiologinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Nerija Kuprevičienė.

  Medikai pastebi, jog tėvai savo atžalas nuo meningokokinės infekcijos linkę skiepyti vis vėliau, dažniausiai vaikui pradėjus lankyti darželį, kai tikimybė užsikrėsti padidėja. Taip yra pigiau, nes skiepijant vaiką iki dvejų metų reikia trijų injekcijų, o vyresniam tik dviejų.

  Nuo meningokoko infekcijos miršta iki 15 procentų pacientų, tačiau dalis išgyvenusiųjų kartais lieka paralyžiuoti ar apkursta.

  Dar šia tema

  Nuo kokių ligų lietuviai skiepijami nemokamai
  Vakcina nuo meningokoko jau pasiekė Lietuvą
  Lietuvoje kūdikiai jau skiepijami nuo meningokoko
  Tegai:
  Lietuva, vaikai, meningokokas

  Svarbiausios temos