00:12 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Administracinių nusižengimų kodeksas nustato, kad už tokius pažeidimus gresia bauda nuo 1 iki 5 tūkstančių eurų

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai, gavę pranešimą apie šalia Vilniaus oro uosto esančiame prekybos centre valymo paslaugas teikiančius nelegalius darbuotojus, praėjusią savaitę atliko tikslinį patikrinimą, rašo FNTT spaudos tarnyba.

  FNTT tyrėjai patikrino dideliame prekybos centre grindų valymo mašina dirbantį vyrą ir UAB "North clarity" darbo drabužius vilkinčią moterį. Vyras pateikė paaiškinimą, kad pastarojoje bendrovėje dirba jis, tuo tarpu moteris — visai kitoje Vilniuje valymo paslaugas teikiančioje bendrovėje. Patikrinę vyriškio nurodytą bendrovę tyrėjai išsiaiškino, kad įmonė "North clarity" Lietuvoje apskritai neegzistuoja.

  Tęsiant patikrinimą išaiškėjo, kad prekybos centras valymo paslaugų sutartį yra sudaręs su dar kita pastatų administravimo ir valymo paslaugų bendrove. Tačiau paaiškėjo, kad nei moteris, nei Ukrainos piliečio pasą pateikęs asmuo ir joje nedirba. Į parduotuvės patalpas jie patekdavo naudodamiesi kiekvienam asmeniškai išduotomis įėjimo kortelėmis. Kompiuterinėje sistemoje abu asmenys buvo įtraukti kaip UAB "Ordus" darbuotojai. Patikrinus duomenis apie šią bendrovę, nustatyta, kad ji likviduota.

  Patikrinimo metu nustatyta, kad moteris nuo kovo puse etato dirba Vilniuje veikiančioje ir valymo paslaugas teikiančioje bendrovėje,  o 3 mėnesius prekybos centro patalpas valantis Ukrainos pilietis apskritai niekur nedirba ir visus darbus atlieka nelegaliai.

  Baltarusiai ir ukrainiečiai vis dažniau emigruoja į Lietuvą >>

  Spalio 12 dieną valymo paslaugas teikiančios bendrovės, kurioje dirba moteris, vadovas pateikė paaiškinimą, kad dėl paslaugų teikimo yra sudaryta subranga su oficialiai prekybos centro patalpas valančia bendrove. Šiam darbui buvo samdoma puse etato dirbanti moteris ir iš Ukrainos atvažiavęs asmuo, su kuriuo nebuvo sudaryta jokia darbo sutartis.

  Už tikslinio patikrinimo metu nustatytus nelegalaus darbo faktus bendrovės vadovui surašytas administracinių nusižengimų protokolas. Surinkta medžiaga bus perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui dėl baudos skyrimo. Administracinių nusižengimų kodeksas nustato, kad už tokius pažeidimus gresia bauda nuo 1 iki 5 tūkstančių eurų.

  Dar šia tema

  Širinskienė kreipėsi į FNTT ir VMI dėl Landsbergio galimai įtartino sandorio
  Seimas: Landsbergis balsuoja už šeimos verslui palankius sprendimus
  Teisiamųjų suole — verslininkė, įtariama iššvaisčiusi ketvirtį milijono eurų
  Videofaktas: FNTT tiria neteisėtą kriptovaliutų "kasyklų" veiklą
  Tegai:
  nelegalus darbas, valymas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos