17:35 2019 Liepos 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
  Maisto bankas, nuotrauka iš įvykio vietos

  Prezidentė pradėjo 26-ąją "Maisto banko" akciją

  © Lietuvos Prezidento kanceliarija/Robertas Dačkus
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13 0 0

  Šiemet į akciją įtraukiami ir mažesni miesteliai

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Visuomenininkai, siekdami prisidėti prie valstybės 100-mečio minėjimo, į akciją įtraukia ir mažesnius miestelius, iš viso 100 vietovių.

  "Šalies vadovė surinko būtiniausių maisto prekių krepšelį ir perduodama jį savanoriams visus šalies žmones pakvietė ateinantį savaitgalį aktyviai dalyvauti maisto rinkimo akcijoje bei dosniai dalytis su tais, kurie gyvena nepritekliuje", — rašoma žiniasklaidoje.

  Pasak Grybauskaitės, vargu, ar dar yra šalyje žmogus, kuris nebūtų girdėjęs apie šią galimybę pasidalyti maistu su gyvenančiais vargingiausiai. Kasmet bendras tikslas padėti skurstantiesiems sutelkia daugybę neabejingų žmonių, savanorių, prekybos įmonių ir svariai prisideda prie aktualių šalies socialinių problemų sprendimo.

  Даля Грибаускайте дает старт благотворительной акции
  Pasak Grybauskaitės, vargu ar dar yra šalyje žmogus, kuris nebūtų girdėjęs apie šią galimybę pasidalyti maistu su gyvenančiais vargingiausiai

  Pernai per pavasarinę "Maisto banko" akciją surinkta maisto už rekordinę 460 tūkst. eurų sumą, paaukota apie 400 tūkst. maisto produktų. Šiuo maistu suteikta parama beveik 54 tūkst. žmonių. Viena didžiausių nevyriausybinių organizacijų "Maisto bankas" suvienija ir prasmingam tikslui sutelkia ir plačiausią savanorių tinklą — per akcijas jai talkina beveik 9 tūkst. savanorių.

  "Maisto banko" akcijoje pirmą kartą dalyvaus Kudirkos Naumiestis, Žagarė, Varniai, Troškūnai, Ariogala, Žemaičių Kalvarija ir kiti mažesni šalies miesteliai. Paramos fondo atstovai atkreipia dėmesį, kad nepriteklius labiausiai pastebimas būtent atokesniuose rajonuose bei kaimiškose vietovėse, todėl nuolatos ieškoma būdų, kaip joms geriau padėti.

  "Maisto banko" akcija Lietuvos miestuose vyks spalio 19–20 dienomis. Norintys prisidėti prie akcijos galės aukoti ilgai negendančių maisto produktų visuose šalies prekybos centruose. Paaukotas maistas bus išdalytas vargingiau gyvenančioms šeimoms, pagyvenusių žmonių ir neįgaliųjų organizacijoms, vaikų ir senelių globos namams, labdaros valgykloms, nuo priklausomybių besigydančių asmenų centrams, nakvynės namams.

  Surenkamas maistas išdalijamas tose pačiose bendruomenėse, o iš didmiesčių dalis paaukotų produktų keliauja į atokesnes vietas, kur šios akcijos iki šiol nevyko.

  Dar šia tema

  Lietuvos ekonomistas apie pensijas šalyje — ES mes esame autsaideriai
  Labdara išlieka lietuvių širdyse
  Gyventojų Lietuvoje vis mažėja, o vargšų — daugėja
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, Maisto bankas

  Svarbiausios temos