16:05 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Būsimieji karininkai atlieka pradinę karo tarnybą Karo akademijoje, nuotrauka iš įvykio vietos

  Būsimieji karininkai atlieka pradinę karo tarnybą Karo akademijoje

  © Krašto apsaugos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27 0 0

  Šie jaunuoliai dar mokyklos suole ėmė svajoti apie karininko profesiją, todėl, atėjus laikui, užsiregistravo LKA Atrankos centre laikyti profesinio tinkamumo testą, kuris yra pirmas žingsnis stojant į akademiją

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Spalio 15 dieną Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (LKA) pirmą kartą nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo 15 šauktinių — 7 merginos ir 8 vaikinai, ateityje norintys joje studijuoti ir įgyti karininko laipsnį, rašo Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Išlaikiusieji testą įgijo teisę dalyvauti kituose priėmimo į studijas LKA etapuose – pasitikrinti sveikatą Karinėje medicinos ekspertizės komisijoje ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) (www.lamabpo.lt) pateikti prašymą studijuoti Lietuvos karo akademijoje.

  Tačiau siekti išsvajoto tikslo kai kam sutrukdė gana aukšti reikalavimai kandidatams, ketinantiems studijuoti universitetuose valstybės finansuojamose vietose. Vieniems pritrūko keleto dešimčių balo iki minimalaus stojamojo balo, kuris šiais metais buvo 3,6, kitiems — išlaikytų privalomų valstybinių egzaminų.

  Karo tarnybą savo noru šiemet nori atlikti beveik 5 tūkst lietuvių >>

  Karo akademija pakvietė šiuos jaunuolius čia atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir kartu pagilinti dalykų, kurie mokykloje jiems sekėsi sunkiausiai – lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, istorijos ar užsienio kalbos, — žinias. Prisiminę ir pakartoję šių dalykų kursą, jaunuoliai galės perlaikyti atitinkamus valstybinius egzaminus ir 2019 metais vėl dalyvauti stojančiųjų į Karo akademiją konkurse.

  Призывники проходят обязательную военную службу в военной академии
  Privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo 15 šauktinių — 7 merginos ir 8 vaikinai

  Per 9 mėnesius vaikinai ir merginos turės įvykdyti ir visus nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams keliamus reikalavimus — baigti bazinį kario kursą, atlikti tarnybą akademijoje, sustiprėti ne tik fiziškai, bet ir morališkai. Jiems teks susidurti su naujais iššūkiais, priprasti prie griežtos dienotvarkės.

  Visi Gen. J. Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventai, įvykdę keliamus reikalavimus, bus pakviesti į profesinę karo tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

  Dar šia tema

  Išgyvenimas: net po ledinio vandens kariai prisimena mamos ir vado vardą
  Karoblis: vaikinams ir merginoms pašaukti reikėtų apie 1,5 mlrd eurų
  Premjeras: kariuomenei pakanka vaikinų, merginų šaukti nereikia
  Kaip prisiekė Kęstučio bataliono šauktiniai
  Tegai:
  karininkas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba

  Svarbiausios temos