18:18 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  95

  Tokiu pareiškimu URM vadovas Linas Linkevičius sureagavo į prie URM pastato vykusį piketą, kuriame protestuotojai reikalavo ministro atsistatydinimo

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija paragino institucijas atsisakyti įrengti atminimo ženklus asmenims, kolaboravusiems su nacių okupacine valdžia, o įrengtus mano, kad reikia pašalinti.

  Tokio turinio ministerijos vadovo Lino Linkevičiaus pareiškimą paskelbė Lietuvos URM spaudos tarnyba savo tinklalapyje.

  "Dalies mūsų piliečių viešai reiškiama pagarba asmenims, kurie tiesiogiai dalyvavo organizuojant represijas prieš žydus, organizavo getų steigimą, žydų turto nusavinimą, ne tik žeidžia kitų mūsų piliečių – žydų bendruomenės bei Holokaustą išgyvenusiųjų jausmus, bet ir užtraukia nepelnytą dėmę tarptautiniu lygiu visam mūsų išsilaisvinimo judėjimui", ― teigiama pranešime.

  Kovotojai už laisvę ar nusikaltėliai? Lietuvos "herojai" nukeliami nuo pjedestalo >>

  Tai, pasak Linkevičiaus, suteikia "pagrindo oponentams kaltinti visus laisvės kovų dalyvius tuo, ko absoliuti dauguma niekuomet nedarė".

  "Šie atminimo ženklai nedaro garbės Lietuvos valstybei, kiršina visuomenę ir turi būti pašalinti", ― mano URM vadovas.

  Pereiškime kaip pavyzdys pateikiama lenta karininkui Jonui Noreikai, kuris pasirašė raštus dėl žydų geto steigimo Šiauliuose, ant Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos ir Ukmergės miesto aikštėje stovintis paminklas Juozui Krikštaponiui, kuris tiesiogiai dalyvavo žydų žudynėse.

  Antradienį prie URM pastato Vilniuje organizacijos, paskelbusios save patriotinėmis, surengė piketą, reikalaudamos Linkevičių atsistatydinti.

  Tai, ką padarė "Lietuvos laisvės kovotojai" Antrojo pasaulinio karo metais ir pokariniu laikotarpiu, ne pirmą kartą tampa karštų diskusijų objektu. Taigi spalio pradžioje valstybiniu lygmeniu buvo organizuotas vieno iš Lietuvos nacionalistinio formavimo "miško brolių" lyderių Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų perlaidojimas. Vieni mano, kad jis yra atsakingas už daugelio civilių gyventojų žūtį, kiti laiko jį "kovos už laisvę simboliu".

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik /
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais

  Dar šia tema

  Žurnalistė kritikavo Lietuvą už jos senelio — nacių bendrininko — išaukštinimą
  Lietuvos antiherojai: kolaborantų giminaičiai neišsigando tiesos
  Ekspertas: Lietuva pasiekė absurdą, gerbdama "miško brolį"
  "Toks buvo lietuvių darbas": Vanagaitė parašė laišką "nužudytam žydui"
  Maskva nepatenkinta, kad Lietuvoje 2018-ieji paskelbti Ramanausko-Vanago metais
  Tegai:
  Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM), Lietuva, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos