14:07 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Sirenos, archyvinė nuotrauka

  Trečiadienį Lietuvoje kauks sirenos

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  111 0 0

  Paprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai atliekamas perspėjimo sistemos patikrinimas; kartu su sirenų patikrinimu atliekamas ir trumpųjų perspėjimo pranešimų sistemos patikrinimas

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Spalio 17 dieną, 11:52, bus tikrinama perspėjimo sistema, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento spaudos tarnyba.

  Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, centralizuoto valdymo sirenos bus įjungtos garsiniu signalu "Dėmesio visiems", taip pat gyventojams bus išsiųsti trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus apie sistemos patikrinimą. Atkreipiame dėmesį, kad šie pranešimai siunčiami visiems mobiliojo ryšio vartotojams, tačiau juos priims tik tie telefonai, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

  Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama interneto svetainėse www.pagd.lrv.lt ir www.lt72.lt. Patikrinimo metu sirenos kauks 3 minutes. Nustojus joms kaukti, 11:55, per Lietuvos radijo ir televizijos programas, taip pat regionines ir vietines radijo programas gyventojams bus skelbiama informacija ir rekomendacijos.

  Trumpųjų perspėjimo pranešimų perdavimas prasidės kartu su sirenų jungimo pradžia, t. y. 11:52, ir tęsis iki 11:58.

  Departamentas primena, kad išgirdus sirenas, gyventojams rekomenduojama įsijungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją. Paprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai atliekamas perspėjimo sistemos patikrinimas.

  Trumpųjų perspėjimo pranešimų sistemos patikrinimas atliekamas kartu su sirenų patikrinimu.

  Gresiant ar susidarius ekstremaliai situacijai, šalies gyventojai perspėjami įjungtomis sirenomis ar pranešimais į mobiliuosius telefonus, prireikus per mobiliąsias įgarsinimo priemones ar per pasiuntinius, o informuojami per radiją ir televiziją.

  Tegai:
  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, sirenos, Perspėjimo sistemos patikrinimas

  Svarbiausios temos