09:01 2018 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1346
 • RUB74.9036
  Kultūros darbuotojai

  Lietuvoje kultūros darbuotojų atlyginimai pakils mažiausiai 75 eurais

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2401

  Nuo kitų metų padidės kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai – tam papildomas lėšas Kultūros ministerija numatė 2019 metų biudžeto projekte

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Kultūros ministerija tęsia pažadus nuo kitų metų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus padidinti 75 eurais, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Vyriausybei antradienį baigus svarstyti 2019 metų biudžeto projektą, kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti papildomai numatyta skirti 1,2 mln. eurų.

  "Bendru sutarimu pavyko pasiekti sprendimą, kad kitų metų biudžete kultūros ir meno darbuotojų algoms didinti iš viso būtų numatyta daugiau kaip 4,7 mln. eurų. Tai, kartu su savivaldybių indėliu, nuo kitų metų atlyginimus leis padidinti mažiausiai 75 eurais. Dar kartą noriu padėkoti savivaldybėms už supratimą ir paramą Kultūros ministerijos iniciatyvai ieškoti bendrų sprendimų. Šiandien matome, kad tie sprendimai buvo surasti", – sakė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

  Iš viso kultūros sričiai 2019 metais numatoma skirti 209,2 mln. eurų. Kultūros biudžetas, palyginti su šiuometiniu, didėja 40,9 mln. eurų. Iš jų 31,3 mln. eurų didėja Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšos investicijoms ir paveldo objektams. Tarp didžiausių pagal skiriamą finansavimą planuojamų įgyvendinti projektų – nemažai kultūros infrastruktūros projektų regionuose. Kultūros rėmimo fondo lėšos 2019 metais, palyginti su šiemet, didėja 2 mln. 562 tūkst. eurų.

  Rugsėjį Lietuvoje kilo protestų banga – kultūros bei meno darbuotojai išėjo į gatves su reikalavimu pakelti jų darbo užmokestį iki švietimo darbuotojų algų lygio. Protestuotojai teigė, kad kultūros darbuotojų darbo užmokestis yra vienas iš mažiausių viešajame sektoriuje. Daugelis protestuotojų pažymėjo, kad jie dešimtmečiais dirba kultūros srityje, tačiau situacija su darbo užmokesčiu nepasikeitė.

  Dar šia tema

  Lietuvos Trišalė taryba nesusitarė dėl minimalaus darbo užmokesčio didinimo
  Premjeras žada minimalią algą padidinti iki 430 eurų
  Gerovės prognozė: algos augs greičiau nei kainos
  Vilniuje kultūros darbuotojai surengė protestą dėl mažų atlyginimų
  Tegai:
  Lietuva, atlyginimai
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos