05:12 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Sukčiai skelbiasi tokias paslaugas teikiantys už 600-800 eurų

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. "Regitra" praneša, jog pastaruoju metu padaugėjo sukčių, siūlančių įgyti teisę vairuoti nelegaliais būdais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

  Vien praėjusią savaitę Kaune užfiksuoti net du atvejai, kuomet į "Regitrą" atvykę asmenys prisipažino, jog nepažįstamam asmeniui susimokėjo už neva tikrą vairuotojo pažymėjimą. "Regitra" įspėja nepasikliauti sukčiais, nes jų pagrindinis tikslas — išvilioti pinigus.

  Kaune į sukčių pinkles pakliuvę asmenys įmonės darbuotojams įvardijo ir tikslias pinigų sumas, kurias sumokėjo už pažadėtą neva tikrą vairuotojo pažymėjimą. Sukčiai skelbiasi tokias paslaugas teikiantys už 600-800 eurų. Be to, asmenys prisipažino nelegalia veikla užsiimantiems asmenims perdavę tokių dokumentų kaip paso ir medicininės pažymos kopijas.

  Taip pat visai neseniai panašus atvejis įvyko ir Šiauliuose. Po B kategorijos praktikos egzamino darbuotojui pranešus, kad egzaminas „neišlaikytas", asmuo paprašė grąžinti sumokėtus pinigus už neva iš anksto pažadėtą teigiamą įvertinimą.

  "Noriu pakviesti visus būti sąmoningais ir nepasikliauti sukčių melagystėmis apie lengvesnius kelius gauti vairuotojo pažymėjimą. Tokiu būdu prarasite ne tik savo pinigus, tačiau galite įkliūti ir į finansines machinacijas, apie tai nieko net nenutuokdami. Jokiu būdu neatiduokite savo asmens dokumentų ar jų kopijų nepažįstamiems asmenims", – pasakoja "Regitros" generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

  Paprastai, siekiant išvilioti pinigus, yra pasakojamos istorijos apie tai, kad asmuo turi artimą draugą, dirbantį "Regitroje" arba policijoje, kuris yra "padėjęs" ne vienam žmogui. Išgalvoti pavyzdžiai tarsi sukuria pasitikėjimo jausmą, o sukčiaus raginimai greičiau apsispręsti, nes jis neva neturi laiko,  dažnai tampa lemiamu veiksniu.

  Pastebima, jog dažniausiai tokiais pasiūlymais susižavi asmenys, kurie yra praradę teisę vairuoti, arba jauni žmonės, neseniai grįžę iš užsienio ir galimai turintys papildomų pinigų.

  Dar šia tema

  Demaskuoti įsilauždavę į svetimas banko sąskaitas sukčiai
  "Sodra" įspėja: po namus vaikšto jos specialistais prisistatantys sukčiai
  Sukčiai pavogė 380 tūkst "British Airways" klientų banko kortelių duomenis
  Tegai:
  vairuotojo pažymėjimas, vairuotojų egzaminas, Regitra

  Svarbiausios temos