21:11 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42 0 0

  Pirminiais duomenimis, nelaimė įvyko, moteriai uždegus degtuką virtuvėje

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Plungėje, devynių butų mediniame gyvenamajame name, dėl dujų nuotėkio sprogo dujų balionas, keturi žmonės, tarp jų vaikas, nukentėjo, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento spaudos tarnyba.

  Incidentas įvyko spalio 17 dieną, apie antrą valandą nakties, Plungėje, Vytauto gatvėje.

  Ugniagesiai pasakojo, jog smarkiai apdegę buto gyventojai – vyras ir moteris – sėdėjo kieme ant žolės, kitas apdegęs vyras vaikščiojo, o apdegusi septynerių metų mergaitė buvo priglausta kaimynų. Visi nukentėjusieji buvo paguldyti ant neštuvų, įkelti į greitosios pagalbos automobilius ir išvežti į Plungės ligoninę. Trijų suaugusiųjų būklė sunki, jie paguldyti į Reanimacijos skyrių.

  Sprogimo metu skilo ir iki antrojo aukšto perdangos išvirto laukinė namo siena, smarkiai pažeista buvo ir kita siena, išjudintos namo konstrukcijos, apgadintas šalia esantis butas. Kambaryje apdegė lova, spinta ir namų apyvokos daiktai.

  "Pirminiais duomenimis, sprogimas įvyko, kai vyras ir moteris ketino virtuvėje užsirūkyti ir uždegė degtuką. Dujos nutekėjo iš baliono ar dujinės viryklės. Kambaryje miegojo moters duktė ir brolis. Nuo liepsnos pliūpsnio jie irgi apdegė", – pasakė Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus.

  Pasak Pronckaus, svarbiausias patarimas gyventojams, norint išvengti skaudžių nelaimių, – nerūkyti savo gyvenamuosiuose būstuose ir pasirūpinti, kad dujų įranga būtų tvarkinga.

  Gaisrų statistika Lietuvoje
  © Sputnik /
  Gaisrų statistika Lietuvoje

  Dar šia tema

  Gaisrininkai pataria, kokį dūmų detektorių pirkti, kaip ir kur įrengti
  Tauragėje ankstų rytmetį per gaisrą vos nežuvo moteris ir trys vaikai
  Kaune per gaisrą žuvo savo šeimą norėjęs išgelbėti vyras
  Dėl neatsargiai kūrenamos kepsninės kaimiečiui apdegė namo stogas

  Svarbiausios temos