07:51 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  fejerverkai, archyvinė nuotrauka

  F3 kategorijos fejerverkais bus leidžiama prekiauti įprastose parduotuvėse

  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  334 0 0

  Vienu metu tokioje parduotuvėje negalės būti daugiau nei 10 kg pirotechninio mišinio

  VILNIUS, spalio 17 – Sputnik. Lietuvoje keičiamos prekybos pirotechnika taisyklės, praneša Vidaus reikalų ministerija.

  Lapkričio pradžioje F3 kategorijos fejerverkais bus galima prekiauti ir nespecializuotose prekybos vietose, tačiau vienu metu tokioje parduotuvėje negalės būti daugiau nei 10 kg pirotechninio mišinio.

  Specializuotos parduotuvės, kur bus galima laikyti didesnį kiekį pirotechnikos, turės turėti atitinkamas stipresnes pertvaras ir atskirą išėjimą į lauką (parduotuvės įrengtos atskiruose statiniuose).

  Taip pat griežtinamos sąlygos laikiniems prekybos taškams – jie negalės būti įrengiami arčiau nei 5 metrai nuo evakuacinių išėjimų, turės turėti ne mažesnius nei 4 kg gesintuvus bei nedegius audinius.

  Reikalavimai, kuriems įgyvendinti reikalingas išankstinis pasirengimas, įsigalios 2019 metų gegužės 1 d.

  "Taisyklėse buvo tam tikrų dviprasmybių ir nelogiškumų. Pakeitimai užtikrins skaidrią ir konkurencingą aplinką, o sugriežtinti reikalavimai degaus mišinio kiekiui ir laikinų taškų įrengimui prisidės prie žmonių saugumo užtikrinimo", – aiškino vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Civilinių pirotechnikos priemonių apyvartos kontrolės įstatyme rašoma, kad F3 kategorijos fejerverkai – tai fejerverkai, keliantys vidutinį pavojų ir skirti naudoti didelėse atvirose teritorijose, o jų keliamas triukšmas neviršija nustatytų ribinių (leistinų) dydžių.

  Dar šia tema

  Fejerverkai ištrūko į laisvę — pirotechnikos sprogimas Meksikoje
  Ledo rūmai ir fejerverkai — kaip prasidėjo ledo festivalis Kinijoje
  Tegai:
  fejerverkai

  Svarbiausios temos