00:49 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Tėvas su sūnumi

  Vieną vaiką auginančios šeimos kol kas negaus papildomos poilsio dienos

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  518 0 0

  Mamadienių ar tėvadienių suteikimo šeimoms, augančioms vieną vaiką, klausimą Seimas planuoja pakartotinai svarstyti kitąmet

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Seimas nepalaikė Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) narės Monikos Navickienės pateikto įstatymo projekto, kuriame numatyta suteikti šeimoms, nepriklausomai nuo to, ar augina vieną ar du vaikus iki dvylikos metų, papildomą poilsio dieną per mėnesį (arba sutrumpinti darbo laiką dviem valandomis per savaitę), praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Darbo kodekso pakeitimo įstatymo projektas buvo svarstomas Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete. Išklausius visus argumentus, vieno balso persvara buvo nutarta projekto svarstyme padaryti pertrauką ir prie klausimo grįžti 2019 metais.

  "Abejonių kelia ne tik Vyriausybės teikiami maksimalūs darbdavių kaštai paėmus vidurkius bet ir tai, kad neprisiimama jokia politinė lyderystė, siekiant suteikti galimybę visoms Lietuvos šeimoms paprasčiau derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus", – teigia Navickienė.

  Seimo narė ne tik siekė suvienodinti sąlygas visiems vaikus auginantiems darbuotojams Lietuvoje, tačiau kartu ir įpareigoti verslą sudaryti sąlygas darbuotojams lengviau derinti šeimos ir darbo santykių įsipareigojimus.

  Pasak politikės, Europos Sąjungos institucijos prioritetu kelia šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimą. Šalys pačios imasi iniciatyvų ir trumpina darbo savaitę, suvokdamos, kad daugiau laiko savo asmeniniams interesams skiriantis darbuotojas bus laimingesnis ir gerokai produktyvesnis.

  "Lietuvoje mes nuolat kalbame apie pagalbą vaikus auginančioms šeimoms. Kalbame, bet kai reikia priimti sprendimą, daryti realius dalykus ir imtis veiksmų – pabūgstame. Gaila, kad kai kuriems komiteto kolegoms šiandien pritrūko politinės valios nuo kalbėjimų pereiti prie veiksmų", – pabrėžė Navickienė.

  Pagal šiuo metu galiojančio Darbo kodekso 138 straipsnį, darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų — dvi dienos per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

  Dar šia tema

  Lietuvos valstybės institucijose siūloma įsteigti specializuotas vaikų zonas
  Mokiniai iš sunkiai besiverčiančių šeimų gaus paramą
  Valstybės paramos sulauks du ir daugiau vaikų auginančios šeimos
  Tegai:
  mamadieniai, šeima, Seimas, vaikai

  Svarbiausios temos