13:57 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Ūkio ministerija, archyvinė nuotrauka

  Keisis Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų pavadinimai

  © Photo: Lietuvos Respublikos ūkio ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Ūkio ministeriją nuspręsta pavadinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija, o Švietimo ir mokslo ministerija vadinsis Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

  VILNIUS, spalio 18 – Sputnik. Seimas vienbalsiai priėmė Vyriausybės įstatymo pataisas, kuriomis nutarta pakeisti Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų pavadinimus.

  Ūkio ministeriją nuspręsta pavadinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Anot iniciatorių, ministerijos pavadinimas tiksliau reprezentuos ministerijos veiklos sritį, pobūdį ir pagrindinius tikslus, taip jos pavadinimas bus labiau suprantamas tarptautinei bendruomenei.

  "Šiuo pakeitimu siekiama kurti modernų valstybės požiūrį ir atkreipti dėmesį į šiuolaikišką ekonominių procesų reguliavimą, o visų pirma – į inovacijas, kurios sudaro svarbų pagrindą valstybės ekonomikos augimui", – rašoma pranešime spaudai.

  Švietimo ir mokslo ministerija vadinsis Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Kaip tvirtina iniciatoriai, pakeitus šios ministerijos pavadinimą bus sudarytos prielaidos reikšmingai padidinti sporto prestižą visuomenėje ir valstybės bei savivaldybių institucijose ir įstaigose, taip pat pagerinti tarptautinį bendradarbiavimą fizinio aktyvumo ir sporto srityse ir sustiprinti Švietimo ir mokslo ministerijos vaidmenį sporto srityje.

  Priimtos pataisos įsigalios 2019 metų sausio 1 dieną.

  Dar šia tema

  Petrauskienė pripažino etatinio apmokėjimo mokytojams klaidas
  Vyriausybė pritarė 2019 metų biudžeto projektui
  Tegai:
  Švietimo ir mokslo ministerija, Ūkio ministerija

  Svarbiausios temos