01:53 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Senamiestis, archyvinė nuotrauka

  Lietuviai situaciją savo šalyje vertina blogiau negu Europos Sąjungoje

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42 0 0

  "Eurobarometro" apklausa parodė, kad tik 35 proc. respondentų iš Lietuvos Respublikos mano, kad padėtis jų šalyje gerėja

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Lietuvos gyventojai vertina situaciją valstybėje blogiau nei apskritai Europos Sąjungoje, praneša LRT su nuoroda į "Eurobarometro" apklausą.

  Apklausos duomenimis, 68 proc. lietuvių mano, kad narystė ES Lietuvai yra teigiamas dalykas, o 88 proc. įsitikinę, kad ji atnešė naudos jų tėvynei. Panašų požiūrį turi ir daugelis europiečių: 62 proc. jų remia savo šalies narystę ES, o 68 proc. įsitikinę, kad narystė jų šaliai atnešė naudos — tai didžiausi rodikliai nuo pat 1983-iųjų.

  "Tuo metu, kai baigiama derinti JK išstojimo sutartis, šie skaičiai parodo augančią paramą ES visame žemyne. Vis dėlto dar būtina atlikti daug darbų, kad išspręstume europiečiams svarbias problemas", — komentavo EP pirmininkas Antonio Tajani.

  Tik 35 proc. apklaustų lietuvių mano, kad padėtis jų tėvynėje gerėja (balandį taip teigė 32 proc.), 43 proc. — kad blogėja, o 14 proc. neturi  nuomonės.

  Nors apie padėtį ES lietuvių nuomonė gerokai palankesnė, nuo pavasario Lietuvoje sumažėjo manančių, kad padėtis ES gerėja – nuo 53 iki 43 proc., o 22 proc. lietuvių mano, jog padėtis ES blogėja.

  59 proc. apklaustų lietuvių patenkinti tuo, kaip demokratija veikia ES (Sąjungos vidurkis – tik 49 proc.), tačiau tik 42 proc. patenkinti demokratijos veikimu jų tėvynėje (nors tai 5 proc. punktais daugiau nei balandį, ES vidurkis — 58 proc.). Vos 16 proc. lietuvių pasitiki politinėmis partijomis (ES vidurkis — 27 proc.).

  Lietuvos narystė Europos Sąjungoje tęsiasi nuo 2004 metų.

  Dar šia tema

  Tyrimas: kaip lietuviai vertina klimato kaitą
  Demokratija pavojuje — ar Lietuvai gresia diktatūra?
  Politologas: viskas, kas lieka Grybauskaitei, — atsiprašyti lietuvių
  Lietuvoje skurdui mažinti bus skirta 600 mln eurų
  Tegai:
  apklausa, lietuviai, ES

  Svarbiausios temos