12:20 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Naujuose mikroautobusuose įrengti nešiojami kompiuteriai ir mobilūs spausdintuvai protokolams surašyti ir spausdinti, be to, sumontuotos modernios vaizdo kameros, kurios 360 laipsnių kampu filmuoja transporto priemonės saloną

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Sostinės viešojo transporto kontrolieriai persikelia į naujus "Peugeot Boxer" mikroautobusus, kurie padės efektyvinti darbo procesus ir pagerinti kontrolierių darbo kokybę, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  "Kontrolierių atsakomybė yra ne tik bilietų tikrinimas, tačiau ir viešosios tvarkos stebėjimas, todėl siekiame užtikrinti kokybišką ir efektyvų jų darbą – prioritetą teikiame tiek kontrolierių mokymams bei keleivių aptarnavimo standartui, tiek ir darbo sąlygų gerinimui", — pasakė įmonės "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.

  Pasak Gusarovienės, buvo pakeisti visi penki mikroautobusai, kuriais viešojo transporto kontrolė kasmet vidutiniškai nuvažiuoja 30 tūkstančių kilometrų ir kiekviename iš jų praleidžia apie šešis tūkstančius darbo valandų.

  Naujuose mikroautobusuose įrengta moderni protokolams surašyti ir spausdinti reikalinga įranga – nešiojami kompiuteriai ir mobilūs spausdintuvai. Taip pat naujose transporto priemonėse sumontuotos ir modernios vaizdo kameros, kurios 360 laipsnių kampu filmuoja transporto priemonės saloną. Šie įrašai yra saugomi, jog prireikus būtų galima peržiūrėti ir įvertinti situacijos aplinkybes. Vaizdo kameras darbo metu segi ir patys viešojo transporto kontrolieriai – jų medžiaga prireikus taip pat naudojama analizuojant tam tikrus atvejus patikrinimų metu.

  Viešojo transporto kontrolės skyriaus vadovo Domanto Putrimo teigimu, sostinėje darbo dienomis kasdien dirba 10 brigadų, iš viso – 40 viešojo transporto kontrolierių, kurie per dieną aplanko maždaug 70 skirtingų miesto vietų.  

  "Tam, jog darbas vyktų sklandžiai, būtina užtikrinti tinkamas sąlygas, o transportas yra itin svarbus elementas visame keleivių kontrolės darbo procese. Naujieji mikroautobusai, visų pirma, išsiskiria savo praktiškumu – visa įranga juose sumontuota taip, jog darbuotojai savo pareigas galėtų atlikti greitai ir patogiai, negaištant ir pačių keleivių laiko", – teigia Putrimas.

  Anot jo, prie efektyvesnio viešojo transporto kontrolierių darbo organizavimo prisidės ir naujuose mikroautobusuose sumontuota valdymo sistema, kuri leidžia nuotoliniu būdu stebėti transporto priemonių darbą, kuro suvartojimą, važiavimo greitį ir kitus rodiklius.

  Naujieji kontrolės mikroautobusai yra ekonomiškesni ir ekologiškesni nei iki šiol naudotos transporto priemonės, o norint juos vairuoti pakanka turėti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

  Dar šia tema

  Vilniaus viešojo transporto stotelėse įrengiami nauji paviljonai
  Tegai:
  viešasis transportas, Vilnius

  Svarbiausios temos