13:15 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  Bananai, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos prekybos centruose atsiranda adatų prismaigstytų bananų

  © CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  135

  VMVT specialistai įspėja vartotojus ir ragina budriai rinktis maistą parduotuvėse

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įspėja vartotojus būti budrius — šalies prekybos centruose užfiksuota jau keletas atvejų, kuomet maisto produktai piktavališkai sugadinami — juose randama prismaigstytų adatų, rašoma pranešime žinisklaidia.

  VMVT šią savaitę sulaukė vieno pranešimo dėl adatos atvėsintoje mėsoje ir net trijų pranešimų apie vartotojų įsigytuose bananuose rastas adatas. Todėl rekomenduojama įsigytus vaisius (ypač bananus) prieš vartojant apžiūrėti, supjaustyti gabalėliais.

  Tokie piktybiniai atvejai nustatyti keliuose skirtinguose prekybos centruose, piktavalių taikiniu tapo bananai. Šie vaisiai atvežti iš skirtingų įmonių ir tiekiami kelių importuotojų, tad įtariame, kad jie gali būti sugadinami prekybos centrų prekybos salėse arba sandėliuose.

  "Dirbame su prekybininkų atstovais, raginame stiprinti savitarnos kontrolę, ypač daržovių skyriuose, daugiau stebėti, kas vyksta prekybos salėse, į tyrimą įtraukti ir apsaugos ar teisėsaugos pareigūnus. Pirkėjus taip pat kviečiame būti atidesnius, nelikti abejingais pastebėjus keistai besielgiančius asmenis, apie tai nedelsiant pranešti prekybos darbuotojams", — komentuoja VMVT direktorius Darius Remeika.

  Pirmasis banano su adata atvejis buvo užfiksuotas Šiaulių "Lidl", antrasis — Kauno "Iki" ir trečiasis — Marijampolės "Maxima" prekybos centruose. Minėti prekybos centrai ėmėsi stebėjimo kamerų įrašų peržiūros, be to, jie raginami sustiprinti kontrolę maisto produktų sandėliavimo, pardavimo ir kituose etapuose.

  Dar šia tema

  VMVT neleido realizuoti daugiau kaip 370 t netinkamų maisto produktų ir pašarų
  Šiauliuose buvo prekiaujama traumuotomis žuvimis
  Lietuvoje nustatyta, kur dažniausiai vaikai užsikrėtę žarnyno infekcijomis
  Tegai:
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), vaisiai, prekybos centras

  Svarbiausios temos