11:02 2019 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  paminkliniai akmenys, nuotrauka iš įvykio vietos

  Šiauliuose žydų bendruomenei bus perduoti paminkliniai akmenys

  © Photo: Šiauliai
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Žydų bendruomenė Lietuvoje (57)
  36 0 0

  Šiaulių miesto savivaldybės nurodymu, akmenys, kurie galimai yra antkapiai ar jų fragmentai, išimti ir bus perduoti žydų bendruomenei

  VILNIUS, spalio 21 – Sputnik.  Šiaulių savivaldybė išėmė žydų kapinių paminklinius akmenis, kurie buvo panaudoti įrengiant kai kurias Aušros tako laiptų pakopas.

  "Šiandien keičiame pirmuosius akmenis, dėl kurių tikrai nėra abejonių, kad jie paimti iš kapinių. Jei ateityje žydų bendruomenė dar ras akmenų, panašių į paminklinius, pakeisime ir juos. Iš grindinio ir sienelės išimtus akmenis perduodame žydų bendruomenei, o jie žada juos grąžinti į senąsias žydų kapines", – komentavo Šiaulių mero pavaduotojas Domas Griškevičius.

  Демонтаж камней еврейских надгробий в Шяуляе
  Laiptai, vedantys Saulės Laikrodžio aikštės link

  Kaip praneša savivaldybė, sovietmečiu įrengiant infrastruktūrą Šiaulių mieste, statyboms kartais buvo naudojami netgi paminkliniai akmenys.

  Žydų bendruomenė yra aptikusi dvi vietas, kur sumontuoti iš žydų kapinių paimti antkapiai. Pagal žydų bendruomenės informaciją, Šiauliuose žydų kapinių paminkliniai akmenys yra panaudoti įrengiant kai kurias Aušros tako laiptų pakopas, taip pat atraminėje sienelėje P. Cvirkos g. daugiabučių namų kieme.

  Šiaulių miesto savivaldybės nurodymu, akmenys, kurie galimai yra antkapiai ar jų fragmentai, išimti ir bus perduoti žydų bendruomenei. 

  Laiptuose, vedančiuose Saulės Laikrodžio aikštės link, kol kas pakeistas vienas pakopos akmuo.

  Žydų bendruomenės atstovų manymu, panašūs į antkapinius gali būti dar keli akmenys. Atraminėje sienelėje P. Cvirkos gatvėje – du akmenys su akivaizdžiai matomais rašmenimis.

  "Tie akmenys buvo paimti iš kapinių, kuriose ilsisi daug Šiaulių miestui nusipelniusių žmonių. Šis žingsnis bus pirmasis atstatant istorinį teisingumą. Labai džiaugiamės šiuo sprendimu ir esame dėkingi Šiaulių savivaldybei", – sakė Šiaulių apskrities žydų bendruomenės pirmininkas Sania Kerbelis.

  Temos:
  Žydų bendruomenė Lietuvoje (57)

  Dar šia tema

  Panerių memorialas: Lietuvoje pagerbtos žydų genocido aukos
  "Toks buvo lietuvių darbas": Vanagaitė parašė laišką "nužudytam žydui"
  Tegai:
  žydai, Šiauliai

  Svarbiausios temos