19:22 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Šernai, archyvinė nuotrauka

  Per savaitę AKM buvo patvirtintas 2,8 tūkst šernų

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  17 0 0

  Tuo tarpu ligos atvejų kiaulių laikymo vietose nebuvo užregistruota

  VILNIUS, spalio 21 – Sputnik. Praėjusią savaitę afrikinis kiaulių maras nustatytas dviems nugaišusiems ir devyniems sumedžiotiems šernams, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  Spalio 13–19 dienomis ligos atvejų kiaulių laikymo vietose nebuvo užregistruota.

  Nuo šių metų pradžios laukinėje faunoje AKM patvirtintas 1 273 vietose 2 825 šernams (2 518 nugaišusių ir 307 sumedžiotiems).

  AKM sparčiai plinta ne tik Baltijos šalyse ir ES, bet ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje, Ukrainoje. Europos Komisija ir visos ES valstybės AKM grėsmę vertina labai rimtai, ligos prevencijai ir aktyviai stebėsenai skiriami dideli ištekliai.

  Siekiama išsiaiškinti AKM viruso plitimo kelius ir būdus bei sukurti prevencijos priemones, kurios padėtų nuo šios ligos apsisaugoti, įskaitant ir AKM vakcinos sukūrimą.

  Skuodo VMVT kartu su rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centru, šių metų spalio 18 dieną surengė AKM židinio likvidavimo pratybas, kurių tikslas – įvertinti teorinius ir praktinius sugebėjimus, analizuojant susidariusią pavojingą ligos plitimo situaciją. Pratybose taip pat dalyvavo policijos, ugniagesių, seniūnijos, žiniasklaidos atstovai.

  Dar šia tema

  Lietuvoje nustatytas 50-tas AKM protrūkis
  AKM galėjo patekti į Belgiją per Baltijos šalis
  Tegai:
  šernas, afrikinis kiaulių maras (AKM)

  Svarbiausios temos