08:16 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Šiemet kietųjų dalelių, mažesnių kaip 10 mm skersmens (KD10), koncentracija aplinkos ore paros ribinę vertę viršijo jau 50 dienų, o leistina viršyti ne daugiau kaip 35 dienas

  VILNIUS, spalio 22 - Sputnik. Lietuvoje padidėjo aplinkos oro užterštumas smulkiosiomis kietosiomis dalelėmis, praneša Aplinkos ministerija.

  Tai rodo oro kokybės duomenys, gaunami atliekant valstybinį aplinkos monitoringą.

  Ypač sudėtinga padėtis Klaipėdoje. Čia šiemet – nuo sausio 1 dienos iki spalio 18 dienos – kietųjų dalelių, mažesnių kaip 10 mm skersmens (KD10), koncentracija aplinkos ore paros ribinę vertę viršijo jau 50 dienų, o leistina viršyti ne daugiau kaip 35 dienas.

  Prasidėjus šildymo sezonui ir vyraujant sausiems orams, yra reali grėsmė, kad ir kitose savivaldybėse gali būti viršytas leistinas 35 dienų skaičius. Pavyzdžiui, sostinės Žirmūnų rajone KD10 paros ribinė vertė jau viršyta 31 dieną, Kauno Petrašiūnų rajone – 29 dienas, Šiauliuose – 21 dieną. Praeitais metais nė vienoje iš oro kokybės tyrimų stočių šio teršalo koncentracija aplinkos ore nepasiekė leistino 35 dienų limito.

  Aplinkos kokybės gerinimas ir apsauga yra savivaldybių funkcija, todėl Aplinkos ministerija jas primygtinai ragina imtis visų įmanomų veiksmingų priemonių oro taršai savo administruojamose teritorijose valdyti ir užtikrinti žmonių sveikatai nepavojingą jo užterštumo lygį.

  Tegai:
  oro tarša

  Svarbiausios temos