14:45 2020 Liepos 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Iš viso per šiuos metus iš Baltarusijos ieškodami darbo išvyko daugiau nei trys tūkstančiai piliečių

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Per metus daugiau nei 500 baltarusių išvyko uždarbiauti į Lietuvą, praneša agentūra "Minsk-Novosti" su nuoroda į Minsko miesto vykdomojo komiteto Vidaus reikalų generalinės valdybos Pilietybės ir migracijos valdybos viršininką Jurijų Baranovą.

  Iš viso nuo sausio iki rugsėjo į kitas šalis išvyko daugiau nei trys tūkstančiai Baltarusijos piliečių. Iš jų 851 žmogus išvyko į Rusiją ieškodamas darbo, 555 išvyko į Lenkiją, 505 – į Lietuvą, 329 – į JAV, 337 – į Vokietiją, 112 – į Suomiją, 110 – į Čekiją, 66 – į Kiniją, 53 – į Katarą. Pabrėžiama, kad kai kuriems žmonėms taip pat pavyko rasti darbą Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) ir Didžiojoje Britanijoje.

  "Daugiau nei 60 procentų migrantų užpildė kvalifikuotų specialistų vakansijas, 13 procentų užsiėmė žemės ūkiu, 20 procentų papildė paslaugų ir prekybos srities darbuotojų gretas. Trys procentai įsidarbino kaip kvalifikuoti darbuotojai ir specialistai, ir vienas procentas migrantų priimti į aukštesnes pareigas", — pareiškė Baranovas.

  Lietuvos socialinio draudimo fondas praneša, kad dažniausiai iš Baltarusijos atvykę žmonės įsidarbina tolimųjų reisų ar sunkvežimių vairuotojais.

  Rugpjūčio mėnesį Lietuvos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius pareiškė, kad imigrantai yra naudingi respublikai. Jo nuomone, tai yra ženklas užsienio investuotojams, kad Lietuva — saugi šalis.

  Neseniai respublikoje užfiksuota, kad atvykusių asmenų skaičius viršija išvykusių skaičių. Tačiau Lietuvos statistikos departamentas nenurodo, iš kokių šalių atvyksta žmonės.

  Tuo pačiu metu Sisteminės analizės ir prognozavimo centro prezidentas, politologas Rostislavas Iščenko interviu Sputnik Lietuva pabrėžė, kad Lietuva neturi ko pasiūlyti migrantams, nes nėra darbo.

  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
  © Sputnik /
  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?

  Dar šia tema

  Politologas: Lietuva "išstūmė" savo gyventojus, kad atvyktų darbo migrantai
  Kaip migruoja lietuviai savo šalyje
  Lietuvos ekonomiką ir demografiją pagerins ukrainiečiai
  JK paleista nemokama konsultacijų linija norintiems grįžti į Lietuvą
  Ekspertas: migrantai iš Ukrainos gali kelti grėsmę ES šalims
  Sunkios pagirios. Europa skaudžiai pervertina Ukrainos Maidaną
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, migrantai

  Svarbiausios temos