13:32 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Popiežius Pranciškus

  Lietuva paskaičiavo popiežiaus Pranciškaus vizito kainą

  © Sputnik / Александр Имедашвили
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (40)
  81 0 0

  Lietuvos vyriausybės kanceliarija pažymėjo, kad vizitas nebuvo labai brangus, palyginti su pontifiko kelione į Airiją

  VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Lietuvos vyriausybės kanceliarija pareiškė, kad bendra popiežiaus Pranciškaus vizito į šią šalį kaina sudarė apie tris milijonus eurų, praneša LRT.

  Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas atkreipė dėmesį ne tik į dvasinę, bet ir į finansinę Lietuvos katalikų susitikimo su popiežiumi sėkmę.

  "Labai didelis džiaugsmas, kad viskas gerai pasisekė, kad matosi ne tik organizacinė, bet ir finansinė sėkmė, neįkritome į kažkokią didelę duobę, be skolų. Bet taip pat ir dvasine prasme, kad labai daug žmonių buvo paliesti popiežiaus žinios, popiežiaus vizito ir didelis džiaugsmas, kaip nuskambėjo pasaulyje Lietuva", ― pareiškė Grušas.

  Vyriausybės kanceliarija pažymi, kad trys milijonai eurų ― tai ne tiek daug. Pavyzdžiui, Šventojo Tėvo vizitas į Airiją, trukęs 32 valandas, pasak kanceliarijos, kainavo šaliai 32 milijonus eurų.

  Lietuvos vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis pabrėžė, kad nereikia pamiršti, jog daugelis dalykų buvo vykdoma ne dėl vienos dienos. Piligrimai, lankantys šventoves Lietuvoje, galės pamatyti, kam buvo skirtos valstybės lėšos.

  Iš viso į Vilnių susitikti su popiežiumi atvyko apie 200 tūkstančių žmonių. Organizuojant vizitą padėjo apie pusantro tūkstančio savanorių, iš kurių vyriausiajai 70 metų.

  Prieš pontifiko apsilankymą Vyriausybė planavo, kad Šventojo Tėvo priėmimas Lietuvai kainuos 1,75 milijono eurų, įskaitant nenumatytas išlaidas.

  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą

  Popiežius lankėsi Lietuvoje su valstybiniu vizitu rugsėjo 22-23 dienomis Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Katalikų Bažnyčios kvietimu.

  Pirmąją dieną jis kreipėsi į tikinčiuosius šalia Prezidento rūmų ir paragino Lietuvos Respubliką tapti "tiltu tarp Rytų ir Vakarų Europos".

  Kaune, Santakos slėnyje, popiežius aukojo šv. Mišias, į kurias susirinko daugiau nei šimtas tūkstančių tikinčiųjų. Po iškilmingų Mišių Kauno parke pontifikas perskaitė tradicinę maldą "Viešpaties angelas".

  Po to Šventasis Tėvas pagerbė Holokausto ir represijų aukų atminimą, taip pat paragino melstis, kad tokie įvykiai ateityje nepasikartotų. Jis taip pat aplankė Vilniaus okupacijų ir laisvės kovų muziejų.

  Po visų šių renginių popiežius Pranciškus lankėsi su vizitu Latvijoje ir Estijoje.

  Temos:
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (40)

  Dar šia tema

  Ką pasakė popiežius?
  Skvernelis: kritikavę popiežiui sutikti pasirinktą mergaitę — niekšai
  Popiežius apie kelionę į Baltijos šalis: Vilniuje pajutau Kristaus buvimą
  Tegai:
  Lietuva, Popiežius Pranciškus

  Svarbiausios temos