20:59 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  irakiečių šeima bandė išvykti iš Lietuvos, archyvinė nuotrauka

  Prieglobsčio pasiprašiusi irakiečių šeima bandė išvykti iš Lietuvos

  © Photo: VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41 0 0

  Irakiečių šeima su juos neteisėtai gabenusiu vairuotoju iš Didžiosios Britanijos pabandė išvykti iš Lietuvos į Vakarų Europą

  VILNIUS, spalio 24 - Sputnik. Sulaikytas Didžiosios Britanijos pilietis, kuris nelegaliai gabeno Lietuvoje prieglobsčio pasiprašiusią keturių asmenų irakiečių šeimą, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Antradienį, vėlai vakare, Kalvarijos pasieniečiai Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Marijampolė – Suvalkai, patikrinti sustabdė automobilį "Mazda 5" su Didžiosios Britanijos numeriais. Į Lenkiją iš Lietuvos išvažiuojančią mašiną vairavo 42-ejų Didžiosios Britanijos pilietis.

  Kartu vyko vyras ir moteris bei du nepilnamečiai. Kalvarijos pasieniečiai išsiaiškino, kad jie yra prieglobsčio Lietuvoje pasiprašiusi Irako piliečių šeima: tėvas, motina ir du jų vaikai. Kol nagrinėjami prieglobsčio prašymai, irakiečiai yra apgyvendinti VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje. Čia jie turėjo sulaukti sprendimo dėl prieglobsčio suteikimo ar prašymo atmetimo.

  Prieglobsčio prašytojai turi teisę parai išeiti iš URC ir judėti Lietuvos teritorijoje. Antradienį, apie vidudienį, irakiečių šeima tuo pasinaudojo ir, kaip paaiškėjo, su juos neteisėtai gabenusiu vairuotoju irgi neteisėtai pabandė išvykti iš Lietuvos į Vakarų Europą.

  Didžiosios Britanijos piliečiui dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Vairuotoją pasieniečiai uždarė į areštinę, jo mašina saugoma Kalvarijos užkardoje.

  Čia irakiečių šeima praleido naktį iš antradienio į trečiadienį. Trečiadienį prieglobsčio prašytojai laikinai bus perkelti į netoliese veikiančią Kapčiamiesčio užkardą, kur yra specialios patalpos apgyvendinti tokiems užsieniečiams. Manoma, kad atlikus visus formalumus irakiečiai turės būti grąžinti į URC Pabradėje.

  Pabėgėliai, gavę prieglobstį Europos Sąjungoje 2016 metais
  © Sputnik /
  Pabėgėliai, gavę prieglobstį Europos Sąjungoje 2016 metais

  Svarbiausios temos