02:37 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Mokslininkai pateikė įrodymų, kad sportas vyresnio amžiaus žmonėms padeda išvengti problemų, susijusių su atminties praradimu

  VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Kolumbijos universiteto mokslininkai padarė išvadą, kad hormonas osteokalcinas, kurį gamina kaulų ląstelės, teigiamai veikia atminties procesus, praneša "MedicalXpress".

  Su amžiumi osteokalcino kiekis organizme mažėja. Tačiau, pasak gydytojų, jo lygis gali būti išlaikytas, kai žmogus reguliariai daro vidutinio sunkumo fizinius pratimus, pavyzdžiui, vaikšto.

  Anksčiau mokslininkai nustatė, kad fizinis aktyvumas prisideda prie RbAp48 baltymo išsiskyrimo, o būtent šis baltymas neleidžia senyvo amžiaus žmonėms netekti atminties.

  Naujo tyrimo metu biologai įrodė, kad RbAp48 sąveika su osteokalcinu yra pagrindinis veiksnys, turintis įtakos atminties gerinimui.

  "Praktiškai kiekvienas žmogus su amžiumi patiria atminties sutrikimo požymių, todėl labai svarbu suprasti priežastis ir rasti būdų, kaip sušvelninti šį procesą", — sakė Erikas Kandelis, Kolumbijos universiteto profesorius.

  Dar šia tema

  Mokslininkai atrado naudingąsias alaus savybes
  Kaip įsigyti kompensuojamųjų vaistų pigiau?
  Tradiciniame "Velomaratone" dalyvavo ir Seimo komanda
  Tegai:
  atmintis, sveikata, sportas

  Svarbiausios temos