21:28 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Prezidentė siūlo taisyti Metropoliteno įgyvendinimo įstatymą

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  65 0 0

  Šalies vadovė siūlo įstatyme numatyti, kad savivaldybė prisiima visišką finansinę atsakomybę ne tik dėl projekto įgyvendinimo būdo pasirinkimo, bet ir dėl veiklos gyvybingumo palaikymo bei visas su tuo susijusias finansines rizikas

  VILNIUS, spalio 24 - Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo Seimui taisyti Metropoliteno įgyvendinimo įstatymą, praneša prezidentūros spaudos tarnyba.

  Valstybės vadovė atkreipia dėmesį, kad pateiktame įstatymo projekte išlieka įstatymo interpretavimo galimybių. Taip pat įstatyme metropoliteno priskyrimas geležinkelio transportui prieštarauja Europos Sąjungoje galiojančiam metropoliteno teisiniam reguliavimui, sudaro papildomų teisinių kliūčių įgyvendinti projektą pagal Lietuvos teisės aktus, todėl siūloma teisės aktų nuostatas tarpusavyje suderinti.

  Metro, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Даничев

  Taip pat prezidentė siūlo įstatyme numatyti, kad savivaldybė prisiima visišką finansinę atsakomybę ne tik dėl projekto įgyvendinimo būdo pasirinkimo, bet ir dėl veiklos gyvybingumo palaikymo bei visas su tuo susijusias finansines rizikas.

  Nėra aišku, kam – valstybei ar savivaldybei – tenka prievolė dengti metropoliteno eksploatacijos metu susidariusius nuostolius, todėl įstatyme turi būti įvardyta konkrečiai, kad nuostolius dengia savivaldybė.

  Prezidentė taip pat siūlo aiškiai apibrėžti savivaldybės atsakomybę dėl prisiimamų finansinių įsipareigojimų, kad ateityje būtų išvengta rizikos viešiesiems finansams, kai dėl nepamatuotų savivaldybės įsipareigojimų metropoliteno projekte jų našta būtų užkrauta valstybės biudžetui, apribojant jo galimybes finansuoti strateginius šalies prioritetus.

  Valstybės vadovės įsitikinimu, įgyvendinant visuomenei svarbų projektą, pirmiausia turi būti užtikrinta valstybės interesų apsauga, o viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas turi būti skaidrus ir naudingas Lietuvos žmonėms.

  Spalio pradžioje Seimas  priėmė Metropoliteno įgyvendinimo įstatymą, kuris buvo svarstomas dešimt metų.  Pokalbiai buvo vykdomi visuomenės lygmenyje, o Seime šis klausimas nebuvo iškeliamas dėl projekto ekonominio netikslingumo, nes Vilnius yra nedidelis miestas, kuriame gyvena 600 tūkstančių žmonių, be to, stovi jis ant kalvų.

  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos