16:13 2018 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1296
 • RUB76.3414
  Kalėjimas, archyvinė nuotrauka

  Seimas pritarė siūlymui suteikti amnestiją daliai nuteistųjų

  © Sputnik / Александра Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Amnestija būtų taikoma, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, popiežiaus Pranciškaus vizitą bei 25-ąsias šv. Jono Pauliaus II apsilankymo Lietuvoje metines

  VILNIUS, spalio 25 - Sputnik. Seimas po svarstymo pritarė Įstatymo dėl amnestijos akto projektui, kuriuo siekiama nuo 2019 metų sausio 1 dienos daliai nuteistųjų suteikti amnestiją, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Amnestija taikoma, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, popiežiaus Pranciškaus vizitą bei 25-ąsias šv. Jono Pauliaus II apsilankymo Lietuvoje metines.

  Įstatymo projektu numatoma nuo neatliktosios laisvės atėmimo bausmės dalies atleisti nėščias moteris ir motinas, auginančias vaikus pataisos įstaigoje, kurios nuteistos laisvės atėmimo bausme iki 6 metų, nepilnamečius, nuteistus laisvės atėmimo bausme iki 3 metų, kuriems nusikaltimo padarymo metu nebuvo suėję 18 metų. Nuo neatliktosios laisvės atėmimo bausmės dalies  būtų atleidžiami kai kurie neįgalieji.

  Pirmą kartą atliekantiems laisvės atėmimo bausmę nuteistiesiems, kuriems paskirta bausmė neviršija trejų metų laisvės atėmimo ir kurių nusikalstamo elgesio rizika yra žymiai sumažėjusi arba žema, neatliktoji laisvės atėmimo bausmės dalis būtų sumažinama vienais metais.

  Pagal projektą neatliktoji laisvės atėmimo bausmė nėščioms moterims ir motinoms, auginančioms vaiką pataisos įstaigoje, būtų sumažinama per pusę, bet ne daugiau kaip 5 metais – nuteistoms laisvės atėmimo bausme daugiau kaip 6 metams už nusikaltimus, padarytus dėl neatsargumo, ir vienu trečdaliu, bet ne daugiau kaip 3 metais – nuteistoms laisvės atėmimo bausme daugiau kaip 6 metams už tyčinius nusikaltimus.

  Asmenims, nuteistiems už nusikaltimus, padarytus dėl neatsargumo, neatliktą laisvės atėmimo bausmę siūloma sumažinti: vienu trečdaliu – nuteistiems laisvės atėmimo bausme iki 6 metų imtinai; vienu ketvirtadaliu, bet ne daugiau kaip 2 metais – nuteistiems laisvės atėmimo bausme daugiau kaip 6 metams.

  Amnestija nebūtų taikoma recidyvistams, nuteistiems iki gyvos galvos, padariusiems sunkius nusikaltimus, nusikaltusiems laisvės atėmimo vietoje ir t. t. Taip pat amnestija nebūtų taikoma už nusikaltimus finansų sistemai, valstybės tarnybai, visuomenės saugumui, susijusius su narkotikais, ginklais.

  Po svarstymo už teisės akto projektą balsavo 60 Seimo narių, prieš – 2, susilaikė 19 parlamentarų. Tam, kad jis būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.

  Nuo 1990 metų iš viso buvo septynios amnestijos. Per visas jas buvo amnestuota apie 10 tūkst. kalinčiųjų. Į laisvę ankščiau laiko daugiausia jų buvo išleista 2000 metais — 5 666 asmenys.

  Pagal dabar siūlomą amnestijos projektą tokių laimingųjų gali būti 300–400. Šiuo metu iš viso įkalinimo įstaigose bausmę atlieka 6,5 tūkst. nuteistųjų.

  Dar šia tema

  Teisingumo ministerija: bus ištirtas kiekvienas smurto atvejis kalėjime
  Svarstomas skubus Lukiškių kalėjimo perkėlimas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos