12:26 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Miškas, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje išrinktas metų medis

  © Photo: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  5320

  Raudonės pilies liepa surinko 514 balsų ir užėmė pirmąją vietą, ji atstovaus Lietuvai Europos metų medžio konkurse bei, tikimasi, prisidės ir prie Raudonės pilies garsinimo pasauliniu mastu

  VILNIUS, spalio 26 – Sputnik. Šias metais Lietuvos metų medžiu tapo  septynkamienė Raudonės liepa, praneša Panemunių regioninis parkas.

  Lietuvos arboristikos centro skelbtame Lietuvos medžio konkurse septynkamienė Raudonės pilies liepa surinko  514 balsų ir užėmė pirmąją vietą. Artimiausias konkurentas viso konkurso metu buvo Marijampolės r. auganti Meškėnų liepa.

  Raudonės liepa atstovaus Lietuvai ir Europos metų medžio konkurse bei, tikimasi, prisidės ir prie Jurbarko rajono bei Raudonės pilies garsinimo pasauliniu mastu.

  Raudonės liepa – išskirtinis medis, augantis Jurbarko rajone, Raudonės miestelyje. Ji auga Raudonės pilies valdos pietrytiniame pakraštyje, tarp pilies pastato ir paminklo Antrajame pasauliniame kare žuvusiems Raudonosios armijos kariams.

  Raudonės pilies liepa dar vadinama "septynkamiene". Tarp dviejų kamienų, apie 3 metrų aukštyje, yra įaugęs metalinis strypas. Kaip byloja pasakojimai ir legenda, ant to strypo buvo rišami ir plakami prasikaltę baudžiauninkai. Legenda byloja, esą dėl to, kad mirtinai buvo užplakti septyni baudžiauninkai, tai ir liepa suskilusi į 7 kamienus. Liepos kamienas išties nuo beveik 2 m aukščio šakojasi ir šakos auga aukštyn, kaip į dvi dalis susiskaidęs kamienas. Šakos aukščiau vėl šakojasi po dvi, taip ir susidaro taip vadinami 7 kamienai.

  Čekų iniciatyva Europos metų medžio konkursas buvo pradėtas rengti 2011-aisiais. Lietuva jame dalyvauja nuo 2017 metų.

  2016 metų Lietuvos medžiu buvo išrinktas Stelmužės ąžuolas, 2017 metais – Raganų eglė, auganti Rambyno regioniniame parke.

  Tegai:
  Lietuvos metų medis, Lietuva

  Svarbiausios temos