23:09 2019 Rugpjūčio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1083
 • RUB72.7560
  Kyšis, archyvinė nuotrauka

  Teismui perduota korupcijos Šiaulių mokyklose byla

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  STT pareigūnai atskleidė ne vienerius metus veikusią korupcijos schemą, pagal kurią trijų mokyklų direktorės iš vienos valymo paslaugas mokykloms teikiančios bendrovės atstovų priėmė kyšius

  VILNIUS, spalio 26 – Sputnik. Teismui perduota baudžiamoji byla dėl korupcijos trijose Šiaulių mokyklose, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba.

  Kaltinimai dėl galimos korupcijos Šiaulių mokyklose pareikšti net septyniems asmenims.

  Kaltinimai dėl kyšininkavimo pareikšti buvusiai Šiaulių "Rasos" progimnazijos direktorei A. I. ir Šiaulių sporto gimnazijos direktorei I. A., o dėl papirkimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, sukčiavimo – vienos valymo paslaugas teikiančios bendrovės direktoriui V. Š.

  Taip pat papirkimu ir kitais nusikaltimais kaltinamos ir dar dvi šios bendrovės darbuotojos – Valymo paslaugų vadovė A. B. ir vadybininkė R. G. Taip pat kaltinimai padėjimu kyšininkauti pareikšti buvusiai Šiaulių "Rasos" progimnazijos buhalterei R. A., o jos sutuoktiniui V. A. – dėl dokumentų klastojimo.

  Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, atskleidė ne vienerius metus veikusią korupcijos schemą, pagal kurią minėtų mokyklų direktorės iš vienos valymo paslaugas mokykloms teikiančios bendrovės atstovų ne kartą priėmė kyšius.

  Už tai buvo susitarta, kad direktorės palankiau ir atlaidžiau vertins bendrovės teikiamas valymo paslaugas ir valymo kokybės trūkumus, su bendrove anksčiau laiko nenutrauks sutarčių ar iš anksto informuos apie planuojamus valymo paslaugų pirkimus.

  Antrakiai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : ГУ МВД России по Красноярскому краю

  Šioje baudžiamojoje byloje įtarimų dėl kyšininkavimo sulaukusi, tačiau nuo tyrimo pradžios savo kaltę pripažinusi Šiaulių Medelyno progimnazijos direktorė I. M. Šiaulių atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, paskiriant baudžiamojo poveikio priemonę – 40 MGL (1506,40 eurų) įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą ir konfiskuojant kaip kyšį gautus 1300 eurų.

  Bendra įmonės duotų kyšių suma minėtoms mokyklų direktorėms sudaro daugiau negu 250 MGL ir siekia 9660 eurų.

  Kaltinamiesiems Baudžiamasis kodeksas numato įvairias bausmes, tarp jų – ir laisvės atėmimą.

  Dar šia tema

  STT išvada: Vilniaus rajono kelių tvarkymas neatlaiko kritikos
  STT tiria, ar Registrų centras neteisėtai teikė privačioms įmonėms duomenis
  Tegai:
  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Šiauliai, korupcija

  Svarbiausios temos