17:19 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  105

  Lietuva neturi nieko bendro nei su filmu "Jekaterina Didžioji", nei su istoriniais įvykiais, apie kuriuos pasakojama filme, pabrėžia ekspertas Armenas Gasparianas

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimas, kad Lietuva vėl pasirodė didžiuosiuose ekranuose, liudija, jog šalies lyderė neteisingai interpretuoja filmo "Jekaterina Didžioji" esmę, pasakė politologas Armenas Gasparianas interviu Sputnik Lietuva.

  Šią savaitę prezidentė susitiko su anglų aktore Helen Mirren, kuri atlieka pagrindinį vaidmenį HBO ir "Sky" seriale "Jekaterina Didžioji". Filmo centre – paskutiniai Rusijos imperatorės valdymo metai ir jos romanas su Grigorijumi Potiomkinu. Kaip pareiškė Grybauskaitė po susitikimo su kino žvaigžde, "Lietuva – ir vėl pasaulio ekranuose".

  "Žinoma, visi mes taip didžiuojamės senovės Lenkijos miestu Vilno, kuris dabar vadinasi Vilnius ir yra Lietuvos sostinė, kad praėjus 27 metams po TSRS žlugimo didysis kinematografas grįžta ir čia bus filmuojamas didysis kinas. Filmuojamas didelio masto projektas apie Jekateriną Didžiąją. Bet priežasčių didžiuotis nėra, nes, visų pirma, Lietuva visiškai neturi nieko bendro su filmo siužetu. Ir mažai tikėtina, kad jos vardas ten bus paminėtas. Filme gali tik pasirodyti kai kurios vietos su tam laikotarpiui būdinga architektūra", ― pasakė Gasparianas.

  Ekspertas sako, kad jei didžiajai Rusijos imperatorei jos valdymo metu būtų pasakyta, kad "po kelių amžių atsiras tokia Lietuvos valstybė, kuri pradės grasinti Rusijai ir kels save aukščiau, Jekaterina Didžioji būtų labai nustebusi".

  "Aš galėčiau suprasti Grybauskaitės pasididžiavimo priežastį, jei būtų filmuojamas filmas apie Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę. Iš tikrųjų, istoriškai tai yra labai svarbi, labai graži, įdomi epocha. Bet filmas yra visiškai apie kitką. Kuo gi ji (Grybauskaitė – Sputnik) didžiuojasi? Tuo, kad jos šalis yra naudojama kaip dekoracija? Tai, žinoma, yra labai svarbu politiniam subjektui XXI amžiuje. Jei anksčiau ši šalis buvo Europos "G taškas", dabar ji yra "šalis-dekoracija". Lieka tik pasveikinti ponią Grybauskaitę su "gigantiška" sėkme ir pripažinti, kad toli gražu ne kiekvienas politikas susilaukia tokio triumfo", ― mano ekspertas.

  Tegai:
  Lietuva, Rusija, Armenas Gasparianas, Dalia Grybauskaitė, kinas

  Svarbiausios temos