21:29 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Elektromobilių įkrovimo prieigos atsiras Nidoje ir Juodkrantėje, elektra varomų transporto priemonių savininkai bus atleidžiami nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Neringos savivaldybė, skirdama dėmesį aplinką mažiau teršiančio transporto skatinimui, plėtoja elektromobiliams skirtą infrastruktūrą, rašoma oficialios Neringos turizmo informacijos svetainės pranešime.

  Dvi didelės galios elektromobilių įkrovimo stotelės bus įrengtos Neringos savivaldybės administracijos įgyvendinamo projekto "Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtra Neringoje" metu.

  Projekto metu bus įrengtos dvi elektromobilių įkrovimo prieigos – po vieną Nidoje ir Juodkrantėje. Kiekvienoje stotelėje bus galima įkrauti po du automobilius. Nidoje elektromobilių įkrovimo stotelė bus įrengta greta esamos automobilių stovėjimo aikštelės, esančios adresu Taikos g. 45. Juodkrantėje – greta prieplaukos automobilių stovėjimo aikštelės, esančios adresu L. Rėzos g. 1D.

  Asmenys, į Neringą atvykstantys tik su elektra varomomis transporto priemonėmis, yra atleidžiami nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą. Nuo praėjusių metų vasaros galimybė įkrauti elektra varomą automobilį sudaryta aikštelėje greta Nidos uosto.

  Net penkerius metus po projekto įgyvendinimo pabaigos stotelėse bus galima nemokamai įkrauti elektra varomą transportą. Be to, greta jų bus įrengtos ir specialiai paženklintos elektromobiliams skirtos stovėjimo aikštelės.

  Tikimasi, kad projekto metu įgyvendintos priemonės skatins Neringos gyventojus ir svečius daugiau naudoti elektromobilius ir mažinti įprastą kurą naudojančių automobilių skaičių. Taip ne tik sumažėtų oro tarša, bet ir transporto sukeliamas triukšmo lygis.

  Rugpjūtį Lietuvos susisiekimo ministerija pareiškė, kad šalyje bus įrengtos 57 naujos elektromobilių įkrovimo stotelės.

  Savivaldybės šiam projektui įgyvendinti gaus beveik pusantro milijono eurų iš Europos regioninės plėtros fondo. Apie 15 procentų finansavimo prisiims savivaldybės.

  Planuojama, kad iki 2020 metų šalyje pasirodys ne mažiau šimto elektromobilių įkrovimo punktų.

  Dar šia tema

  Neringos savivaldybė sprendžia viešųjų tualetų klausimą
  Jūrų muziejaus lankytojai galės nemokamai automobiliu grįžti į Neringą
  Mažėja rinkliava už įvažiavimą į Neringą
  Neringa kviečia ir rudenį keliauti dviračiais
  Tegai:
  elektromobilis, Neringa, Lietuva

  Svarbiausios temos