20:49 2019 Birželio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Karinis paradas Lietuvoje

  Vilniuje vyks karinis paradas, skirtas Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmečiui

  © Photo: Lietuvos Krašto apsaugos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41830

  Iškilmingas karinis paradas Konstitucijos prospekte Vilniuje bus didžiausias iki šiol karinis renginys Lietuvoje, surengtas miesto gatvėmis

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Lietuvos kariuomenei šiais metais minint savo atkūrimo šimtmetį lapkričio 24 dieną vyks iškilmingas karinis paradas Konstitucijos prospekte, Vilniuje, praneša Krašto apsaugos ministerijos (KAM) spaudos tarnyba.

  Parade be Lietuvos karių su savo technika dalyvauti planuoja ir NATO sąjungininkai, Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono, NATO Oro policijos misijos Baltijos šalyse, trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos LDK K. Otrogiškio brigados LITPOLUKRBRIG kariai, taip pat Lietuvos šaulių sąjungos būriai.

  "Stipriai kariuomenei būtina visuomenės parama ir palaikymas, todėl karinis paradas – puiki proga parodyti, kaip modernėja ir stiprėja Lietuvos kariuomenė, pademonstruoti turimą karinę techniką bei moderniąją ginkluotę", – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

  Ministras tikisi, kad sprendimas paradą rengti vienoje pagrindinių sostinės gatvių pritrauks daug vilniečių ir miesto svečių bei suteiks jiems įsimintinų akimirkų.

  Anot KAM, planuojamas paradas bus didžiausias iki šiol karinis renginys Lietuvoje, surengtas miesto gatvėmis. Numatoma, kad iškilmingame parade dalyvaus apie pusantro tūkstančio Lietuvos ir NATO sąjungininkų bei partnerių karių su karine technika ir modernia ginkluote. Į renginį kviečiami atvykti ir aukščiausi Lietuvos valstybės pareigūnai, užsienio svečiai.

  Renginio metu šventės dalyvius pasveikins Lietuvos karinių oro pajėgų ir NATO Oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdantys orlaiviai sveikinimo skrydžiais virš Vilniaus.

  Pastarąjį kartą toks karinis paradas su gausia karine technika surengtas 2013 metais, minint Lietuvos kariuomenės atkūrimo 95-ąsias metines. Tąkart paradas vyko Gedimino prospekte, Vilniuje, o jame dalyvavo apie 500 Lietuvos ir sąjungininkų karių su karine technika.

  Įsakymas dėl Lietuvos kariuomenės atkūrimo buvo pasirašytas 1918 metų lapkričio 23 dieną ir ši data yra minima kaip Lietuvos kariuomenės diena. Jos metu kasmet yra organizuojami iškilmingi renginiai ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

  Dar šia tema

  Seimas siūlo surengti karinį paradą
  Vilniuje vyks karinis paradas Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmečiui paminėti

  Svarbiausios temos