20:31 2019 Birželio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1394
 • RUB71.7127
  Pamokos metu, archyvinė nuotrauka.

  Elektroniniame dienyne bus galima matyti, kaip keičiami ten įrašyti pažymiai

  © Depositphotos/ ArturVerkhovetskiy
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  40 0 0

  STT anksčiau buvo gavusi tėvų skundų dėl to, kaip elektroniniame dienyne keičiami pažymiai, rasta korupcijos rizikos veiksnių, dėl to Švietimo ir mokslo ministerijai rekomenduota nustatyti, kad keičiant pažymius ar duomenis lankomumo formose, sistema automatiškai išsiųstų panešimą

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Dar šiais mokslo metais elektroniniame dienyne bus galima matyti, kaip keičiami ten įrašyti pažymiai, ir apie tokius pakeitimus gauti pranešimus, rašo LRT.

  Toks sprendimas priimtas, gavus Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) rekomendacijas – jas priėmus esą užsivertų landos korupcijos apraiškoms, kai pažymiai gali būti keičiami be mokytojo žinios. Ministerijai taip pat rekomenduota leisti dienyne matyti ne tik savo vaiko, bet ir kitų bendraklasių pažymius, tačiau ministerija tokio siūlymo nepriėmė.

  Lietuvos tėvų forumo tarybos narys Kęstutis Mikolajūnas sako, kad nėra susidūręs su atvejais, kai vaiko pažymiai tėvams nežinant būtų pakeisti. Vyras sako, kad apie pažymio pakeitimus turėtų būti informuotos visos suinteresuotos pusės. 

  "Informacinių technologijų saugumas turėtų būti pirmoje vietoje. Kai prisijungiame prie savo pašto dėžutės iš kito kompiuterio, gauname pranešimus. Tai natūralu, kad jei vyksta kokios nors korekcijos, būtų pranešta visoms šalims, kad užfiksuota ir kad ta pakeitimų istorija matytųsi. Taip labiau pasitikėtume sistema ir pačiais mokytojais", – sako Tėvų forumo tarybos narys.

  STT anksčiau buvo gavusi tėvų skundų dėl to, kaip elektroniniame dienyne keičiami pažymiai. Išvadose rašoma, kad rasta korupcijos rizikos veiksnių, dėl to Švietimo ir mokslo ministerijai rekomenduota nustatyti, kad keičiant pažymius ar duomenis lankomumo formose, sistema automatiškai išsiųstų panešimą. Jį gautų dienyno administratorius, to ugdymo dalyko mokytojas, mokinio auklėtojas, mokyklos pavaduotojas ugdymui, mokinio tėvai. Būtų nurodytos ir priežastys, kodėl daromi taisymai.

  STT taip pat siūlė svarstyti galimybę leisti, kad vienos klasės mokiniai galėtų matyti bendraklasių pažymius. Esą tai galėtų padėti pastebėti galbūt neskaidriai keičiamus pažymius, bet Švietimo ir mokslo ministerija tokios idėjos atsisakė.

  Dar šia tema

  Kas moko mokinius Lietuvoje: vidutinis mokytojų amžius siekia 50 metų
  Vilniuje pradedamos šildyti mokyklos
  Valstybė pratina pradinukus prie kultūros: pradeda veikti Kultūros pasas
  Tegai:
  pažymiai, Švietimo ir mokslo ministerija, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)

  Svarbiausios temos