02:46 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Ieškantys darbo ne ES šalių piliečiai dažniausiai vyksta į Rytų Europos šalis, o norintieji gauti prieglobsčio ar mokytis – į Vakarų Europos šalis

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Ukrainos, Sirijos ir Kinijos piliečiai atsidūrė pirmajame migrantų, važiuojančių į Europos Sąjungą, trejetuke. Apie tai praneša "Deutsche Welle" su nuoroda į Eurostato duomenis.

  Šių trijų šalių atstovai atvyksta į ES skirtingais tikslais: ukrainiečiai – ieškodami darbo, sirai – ieškodami prieglobsčio, o kinai – mokytis. Eurostato duomenimis, per pastaruosius metus kas penktas užsienietis (21,1 proc.), vienoje iš ES šalių gavęs laikiną leidimą gyventi ar kitą statusą, leidžiantį būti ES daugiau nei mėnesį – Ukrainos pilietis.

  Iš viso, remiantis Europos statistikos tarnybos duomenimis, iš 3,1 mln. užsieniečių beveik 662 tūkst. atvyko iš Ukrainos, 88 proc. iš jų atvyko įsidarbinti.

  Lenkija pirmauja pagal užsieniečių priėmimo mastą. Vien praėjusiais metais ieškodami darbo ten atvyko 585 tūkstančiai ukrainiečių. Antrą ir trečią vietas užėmė baltarusiai (beveik 43 tūkst.) ir moldavai (beveik aštuoni tūkst.).

  Lietuvoje, Estijoje, Vengrijoje, Čekijoje ir Slovakijoje ukrainiečiai taip pat pirmauja pagal migrantų, kuriems leidžiama ilgą laiką gyventi šalyje, skaičių. Be to, Latvija, Bulgarija, Danija ir Kroatija yra populiarios tarp Ukrainos piliečių, ieškančių darbo.

  Eurostato duomenimis, ukrainiečiai daugiausia važiuoja į Rytų Europos šalis, kurių gyventojai savo ruožtu migruoja dirbti į Vakarų Europos valstybes.

  Statistiniais duomenimis, praėjusiais metais sirų atvyko du kartus mažiau nei ukrainiečių – 223 tūkst. žmonių. Daugiausia jų liko Austrijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Nyderlanduose, Švedijoje ir Suomijoje, taip pat Norvegijoje, kuri nėra Europos Sąjungos narė.

  Treti po ukrainiečių ir sirų yra kinai iš Kinijos ir Honkongo – 193 tūkst. žmonių. Daugiausia jų vyko į Didžiąją Britaniją.

  Be ukrainiečių, sirų ir kinų, dažniausiai ES suteikiami ilgalaikiai leidimai gyventi Indijos, JAV, Maroko, Afganistano, Irako, Brazilijos ir Turkijos piliečiams.

  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
  © Sputnik /
  Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?

  Dar šia tema

  Grybauskaitė: kovai su nelegalia migracija reikia ilgalaikių Europos sprendimų
  Daugiau nei 500 Baltarusijos piliečių išvyko į Lietuvą uždarbiauti
  Europos Parlamentas patvirtino naujas Šengeno sistemos taisykles
  Tegai:
  ES, migrantai, emigrantai, Europa, Lietuva

  Svarbiausios temos