16:07 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Vyriausybės pastatas, archyvinė nuoytauka

  Vyriausybės posėdžių vaizdo įrašus galima bus peržiūrėti bet kuriuo metu

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  69 0 0

  Transliacijos vyks tiesiogiai Vyriausybės interneto svetainėje ir socialiniuose tinkluose, o jų įrašai po posėdžio ir toliau bus viešai prieinami

  VILNIUS, spalio 29 – Sputnik. Pasirašytas įsakymas dėl Vyriausybės kanceliarijos reglamento pakeitimo, pagal kurį Vyriausybės posėdžių vaizdo įrašus  socialiniuose tinkluose bus galima peržiūrėti ir jiems pasibaigus, bet kuriuo interneto vartotojams patogiu metu.

  Vyriausybės posėdžių transliacijos, kaip ir iki šiol, vyks tiesiogiai internetu Vyriausybės interneto svetainėje www.lrv.lt ir Vyriausybės socialiniuose tinkluose, o jų įrašai po posėdžio ir toliau bus viešai prieinami.

  Ankstesnis reglamentavimas tokio saugojimo nenumatė. Svarstant projektus, susijusius su valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančia informacija, tokie įrašai nebus daromi.

  Ministrų kabinetas jau yra pritaręs ir teiks Seimui Vyriausybės įstatymo pataisas. Siūloma įteisinti, kad  transliuojami internetu būtų ne tik Vyriausybės posėdžiai, bet ir pasitarimai.

  Įstatymo pakeitimo projektą pasiūlė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Anksčiau jis buvo kaltinamas davęs kanceliarijai nurodymus sunaikinti garso įrašą, kuriame premjeras pasisakė apie žodžio laisvę bei "Registrų centro" duomenų teikimą žurnalistams. Tai paaiškėjo, kai žurnalistai pareikalavo paviešinti garso įrašą, norėdami sužinoti, kodėl siūlymas atverti "Registrų centro" duomenis buvo atidėtas. Po to opozicija parengė Skverneliui aštuonis klausimus.

  Atsakydamas į tai, Skvernelis sakė, kad neturi nieko bendro su Vyriausybės pasitarimo įrašo naikinimu bei pareiškė, kad jei žurnalistų sąjunga kreipsis į teismą ir teismas priims sprendimą, kad kanceliarija turi tą įrašą atkurti, Vyriausybė vykdys teismo sprendimą.

  Dar šia tema

  Vyriausybė pritarė 2019 metų biudžeto projektui
  Tegai:
  Vyriausybė

  Svarbiausios temos