17:50 2019 Liepos 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
  Mokykla, archyvinė nuotrauka

  Beveik 100 tūkst. vilniečių šiemet gavo vaiko pinigus

  © Depositphotos/ ArturVerkhovetskiy
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  6 0 0

  Visi, kurie turi teisę į išmoką, tačiau dar nėra užpildę reikiamų dokumentų, kviečiami suskubti tai padaryti ir gauti išmoką už visus metus

  VILNIUS, spalio 30 – Sputnik. 98 tūkst. vilniečių šiemet jau kreipėsi dėl vaiko pinigų, praneša Vilnius savivaldybės spaudos tarnyba.

  Savivaldybė kviečia tai padaryti tėvelius, kurie nuo sausio dar nesikreipė dėl išmokos, nes įstatymas numato išmokos grąžinimą už paskutinius 12 mėnesių, tad šiemet to nepadariusieji rizikuoja prarasti dalį visų metų vaiko pinigų.

  Universali vaiko išmoka skiriama asmenims, kurie gyvena Lietuvoje ir augina vaikus iki 18 metų. Išmoka vaikui mokama kiekvieną mėnesį už praėjusį mėnesį ir gali būti grąžinama už 12 praėjusių mėnesių. Tai reiškia, kad net jeigu tėvai kreiptųsi dėl išmokos 2018 metų lapkričio mėn., išmoka bus išmokėta už visą laikotarpį nuo 2018 metų sausio 1 dienos. Todėl visi, kurie turi teisę į išmoką, tačiau dar nėra užpildę reikiamų dokumentų, kviečiami suskubti tai padaryti ir gauti išmoką už visus metus.

  Nepasiturinčioms ir daugiavaikėms šeimoms su 3 ir daugiau vaikų prie universalios vaiko išmokos papildomai skiriama 15,2 eurų už vaiką nuo 2 iki 18 metų ir vyresnį, jei jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bei 28,5 eurai – už vaiką iki 2 metų. Ši išmoka skiriama ir vyresniems nei 18 metų vaikams, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius), bet ne ilgiau iki jiems sukaks 21 metai.

  Dar šia tema

  Vaiko pinigus siūloma didinti nuo 30 iki 50 eurų
  Rugsėjį vaiko pinigus gaus 500 tūkst. vaikų
  Tegai:
  Vilnius

  Svarbiausios temos