02:11 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Šia akcija "Swedbank" siekia atkreipti dėmesį į nelygybę tarp moterų ir vyrų darbo rinkoje ir paskatinti pokyčius visuomenėje bei versle

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Šiandien Konstitucijos prospekte, Vilniuje, įjungti pėsčiųjų šviesoforai su moters siluetu, skelbia Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Taip pažymėtas "Swedbank" inicijuotos socialinės akcijos "Žalia šviesa lygioms galimybėms" startas.

  "Prieš šimtą metų moterys Lietuvoje įgijo teisę balsuoti, reiškiančią lygias galimybes politiniame gyvenime. O štai darbo rinkoje net ir praėjus šimtmečiui vis dar susiduriame su lyčių nelygybe. Tikiu, kad pažangiai valstybei, sėkmingam verslui ir laimingai visuomenei yra būtinos lygios galimybės. Pastaruosius keletą metų "Swedbank" daug dirbome lygių galimybių įgyvendinimo srityje ir sukaupėme gerųjų patirčių. Esame pasiruošę jomis pasidalinti su kitomis įmonėmis, nes tikime, kad verslas gali tapti naujojo šimtmečio pokyčių katalizatoriumi", — teigia "Swedbank" vadovė Lietuvoje Dovilė Grigienė.

  Specialistai teigia, kad statistinis atlyginimų skirtumas tarp moterų ir vyrų, kuris Lietuvoje siekia 14 proc., dažniausiai yra kelių kitų veiksnių pasekmė. Tarp šių veiksnių išskiriamas mažesnis skaičius moterų vadovaujamose pozicijose, visuomenėje gajūs stereotipai apie vyriškas ir moteriškas profesijas, nevienodas atlygis už tą patį darbą ir vaiko priežiūra, kuria dažniausiai tenka rūpintis moterims.

  Nuo ko prasideda moterų ir vyrų lygybė >>

  Pavyzdžiui, moterų vadovių šalyje yra mažiau nei 30 proc., o tarp didžiausių šalies įmonių — vos 17 proc. Moteriškomis darbo sritimis vis dar laikomas aptarnavimas, socialinė rūpyba, švietimas. Tai sritys, kuriose atlyginimai reikšmingai atsilieka nuo "vyriškųjų" sričių, tokių kaip IT ir inžinerija. Vaiko priežiūros atostogų taip pat dažniausiai eina moterys ― vaikus iki vienerių metų 9 iš 10 atvejų Lietuvoje prižiūri būtent jos. Skaičiuojama, kad vienerių ar dvejų metų karjeros pertrauka dažnai lemia atlyginimo atotrūkį, kuris išlieka per visą karjeros laiką.

  "Swedbank" nuo 2015 metų sumažino atlyginimų skirtumą tarp tas pačias pareigas užimančių vyrų ir moterų iki 1 proc., padidino moterų vadovių skaičių, įdiegė lankstaus darbo galimybes grįžtantiems iš vaiko priežiūros atostogų, vykdė mokymus lygybės ir įvairovės temomis.

  Dar šia tema

  Moteriška krūtine apginti Lietuvą
  Lietuvoje startuoja nemokami e-mokymai "Lygybės ir nediskriminavimo ABC"
  Tegai:
  Swedbank, moterys, šviesoforai

  Svarbiausios temos